2010 İzmir Festival Programı Facebookta Paylaş Tweetle

V.ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ
İZMİR PROGRAMI

İsmet İnönü Kültür Merkezi

*2 Mayıs Pazar 2010
19.30 Başlayacak
(konuşmalar)
KONUK OYUNCULAR:
ECE USLU
JANSET
DERYA DURMAZ
SUNUCU: DERYA DURMAZ(Derya Durmazın sunumuyla)

AÇILIŞ FİLMİ TEKEL BELGESELİ  60 DK
KONSER GRUP GÜNBERİ


*7 Mayıs Cuma 2010
17.30   DEMİR YİYENLER/IRONEATERS 85 DK
19.05   KARUN VE ÇÖP KUTUSU   15 DK
19.30   D   90 DK(yön: metin yeğin)
21.10   SÖYLEŞİ: metin yeğin



Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi

*3 Mayıs Pazartesi 2010
14.00   TUZUN ÖYKÜSÜ   30 DK
14.40   BEN VE NURİ BALA   60 DK
15.50   DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM   20 DK
16.20   ESMA   18 DK
16.50   THE WOBBLİES/ WOBBLİES 90 DK
18.30 ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK  18 DK
19.00   İŞÇİLER PAYDOSA/ WORKERS LEAVİNG THE FACTORY  36 DK
19.45   DİRENİŞİN ADI KENT A.Ş  30 DK
20.30   KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK  100 DK


*4 Mayıs Salı 2010
14.00   KIZ SAÇI  45 DK
14.55   NAKİT   18 DK
15.25   BÜYÜK SATIŞ/THE BİG SELL OUT  94 DK
17.10   BARIŞ TOHUMLARI/SEEDS OF PEACE 50  DK
18.10   KIYIYA VURAN TAHTA VALİZ
Filmin yönetmeni Tahsin İŞBİLEN ile söyleşi
Belgesel Sinema ve Toplumsal Bellek

*5 Mayıs Çarşamba 2010
14.00  MÜKELLEF  27 DK
14.40  NORMAL BİR İŞ YAPMAK İSTİYORUM/A NORMAL LİFE PLEASE  70 DK
16.00  İŞKENCEYE TOLERANS  22 DK
16.35  DUMA DUMA DUM  11 DK
17.00  EMEKÇİLERİN DÜŞÜ/WORKER’S DREAM  50 DK
18.00  TEKEL 51  51 DK
19.00   SÖYLEŞİ:
Konu: Güvencesizlik ve Güvencesizliğe Karşı Örgütlenme
Konuşmacı:Tufan Sertlek (Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Genel Sekreteri)



*6 Mayıs Perşembe 2010
14.00  SOMERS TOWN/ SOMERS KASABASI  71 DK
15.20  OYUNCU  5 DK
15.35  ÇOTANAK YOLUNDA  28  DK
16.15  BUDDHA COLLAPSED OUT OF SHAME / UTANÇ  81  DK
18.00  BEKLE BENİ DAR AĞACI  78 DK
19.30  TEKELE DAİR FOTO-RÖPORTAJLAR(2 ADET)  40 DK
20.20  İNCİR ÇEKİRDEĞİ 85DK                                                                                            

* 7 Mayıs Cuma 2010
14.00  OLMASA İSTANBUL  60 DK
15.10  TERSİ VE YÜZÜ  6 DK
15.30  BÖLGE  4O DK
16.20  THE COCA COLA CASE / COCA COLA DAVASI 86 DK
18.00  19 OCAKTAN 19 OCAKA  48 DK


*8 Mayıs C.tesi 2010
15.00  MADENCİLERİN ANILARI-GÜNEY KIBRIS 1948 GREVİ 60DK
16.10  KIRMIZI KALEM 72DK
17.40  KADINLAR TEKEL 25DK
18.00  HALKLA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ 55DK
19.00  KENELER VE KARINCALAR 6,5 DK
Filmin yönetmeni Engin Kılıçatan ile Deneysel Film üzerine söyleşi



Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Karadeniz Salonu

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
17.00 BÜYÜK SATIŞ/THE BİG SELL OUT  94DK
18.45 TEKEL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ 20 DK
19.15 KARUN VE ÇÖP KUTUSU 15DK
19.40 FİDEL ANLATILMAMIŞ TARİH/FIDEL-UNTOLD STORY 91 DK
21.20 BAŞKA DİLDE AŞK 98 DK



* 4 Mayıs Salı 2010
17.00 KAHPE DEVRAN 20DK
17.30 İŞÇİLER PAYDOSA/WORKERS LEAVİNG THE FACTORY 36DK
18.15 BİRLEŞTİK TEKEL OLDUK 52DK
19.20 11’E 10 KALA 100DK

* 8 Mayıs Cumartesi 2010
16.00 19 OCAKTAN 19 OCAKA 48DK
17.00 NAKİT 18DK
17.30 SESSİZ SİNEMA 3DK
17.40 TEKEL 51 51DK
18.40 DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM 20DK
19.1O BARIŞ TOHUMLARI/SEEDS OF PEACE 50DK
20.10 BAŞKA DİLDE AŞK 98DK

Fuar Gençlik Tiyatrosu

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
14.00 DİRENİŞÇİ  45 DK
15.00  5 NO’LU  105 DK

* 5 Mayıs Çarşamba 2010
15.00  BEDEL  15 DK
15.25  70. GÜN  14 DK
15.50  GAZAP ÜZÜMLERİ/ THE GRAPES OF WRATH  128 DK
18.10  İNCİR ÇEKİRDEĞİ  85 DK




Bornova Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
20.30  KADINLAR TEKEL 25DK
20.50  KARUN VE ÇÖP KUTUSU   15 DK
21.15  11’E 10 KALA  100 DK




Sokak Gösterimleri (HEPSİ 20.30’DA BAŞLAYACAK)
* 3 Mayıs Pazartesi 2010
Narlıdere Belediyesi Mesire Alanı Açık Hava Tiyatrosu
TEKEL İŞÇİLERİ DİRENİŞİ  20  DK
DUMA DUMA DUM  11 DK
11’E 10 KALA  100 DK

*5 Mayıs Çarşamba Buca Hasanağa Bahçesi
KADINLAR TEKEL 25DK
ESMA 18DK
BAŞKA DİLDE AŞK 98 DK


*6 Mayıs Perşembe Konak Çınartepe MAH. (eski HE önü)
TEKEL İŞÇİLERİ DİRENİŞİ 20DK
FATİH PINARDAN FOTO RÖPORTAJLAR 4DK
BAŞKA DİLDE AŞK 98DK


*7 Mayıs Cuma Çiğli HE Önü
ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK 18DK
İKİ DİL BİR BAVUL 81DK


*8 Mayıs C.tesi Gültepe Atatürk Anıtı Önü
TEKEL ATEŞİ 14DK
KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK 98DK


*9 Mayıs Pazar Egekent Tören Alanı
TEKEL ATEŞİ 14DK
İSTANBUL 4 ŞUBAT GREVİ 4DK
DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM 20DK
BAŞKA DİLDE AŞK 98DK




Dokuz Eylül  Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Rauf Beyru Salonu

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
13.00  70.GÜN  14 DK
13.25  TERSİ VE YÜZÜ  5,19 DK
13.25  BEDEL  20 DK
14.30  ORMANIN ÇIĞLIĞI  97 DK

*4 Mayıs Salı 2010
13.00  TEKEL ATEŞİ  14 DK
13.20  İSTANBUL 4 ŞUBAT GREVİ  4 DK
13.30  DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM 20 DK
14.30  THE COCA COLA CASE / COCA COLA DAVASI 86 DK

* 6 Mayıs Perşembe 2010
13.00  DİRENİŞİN ADI: KENT A.Ş  30 DK
13.40  KARUN VE ÇÖP KUTUSU  15 DK
14.30  SHADOWS İN PARADİSE /CENNETTEKİ GÖLGELER  76 DK

* 7 Mayıs Cuma 2010
13.00   KARA KABUK 28 DK
13.40   ESMA 18 DK
14.30   KUHLE WAMPE OR WHO OWNS THE WORLD/KUHLE WAMPE YA DA                                               DÜNYANIN SAHİBİ KİM  71 DK
15.50  SESSİZ SİNEMA  2,26 DK


Menemen Belediyesi Kültür Merkezi

*4 Mayıs Salı 2010
16.00  TEKEL İŞÇİLERİ DİRENİŞİ 20DK
16.30  HALKLA  DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ 55DK
17.40  BEDEL 15 DK
18.05  ROSE THE MOURSHİD 19 DK
18.35  KAHPE DEVRAN 20 DK
19.10MARADONA/MARADONA BY  KUSTURİCA  90 DK


*5 Mayıs Çarşamba 2010-04
16.00  TEKEL 51  51DK
17.10  YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ 28 DK
17.50   EMEKÇİLERİN DÜŞÜ/WORKER’S DREAM  50 DK
18.50   ORMANIN ÇIĞLIĞI/CRY OF THE FOREST 97 DK





Menderes Kültür Merkezi Anfi Tiyatro

*7 Mayıs Cuma 2010
21.00  TEKEL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ 20 DK
21.30  KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK  100 DK

* 8 Mayıs Cuma 2010
20.30  EMEKÇİLERİN DÜŞÜ/WORKER’S DREAM  50 Dk
21.30  MARADONA/MARADONA BY  KUSTURİCA  90 DK



Aliağa Petrol-iş Sendikası

* 8 Mayıs Cumartesi 2010
19.30  ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK 18DK
20.00  BÜYÜK SATIŞ/THE BİG SELL OUT 94DK

* 9 Mayıs Pazar 2010
19.30  ÖLÜM ELBİSESİ: KUMALIK  58 DK
20.40  İNCİR ÇEKİRDEĞİ  85 DK

Aliağa Helvacı Çok Amaçlı Salonu

* 7 Mayıs Cuma 2010
19.30  YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ 28 DK
20.10   FİDEL ANLATILMAMIŞ TARİH/FIDEL-UNTOLD STORY 91 DK

Kemalpaşa Ören Çok Amaçlı Salonu

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
19.30TEKELE DAİR FOTO-RÖPORTAJLAR(2 ADET)  40 DK
20.20SULTAN  87 DK


Kemalpaşa Eski Belediye Düğün Salonu

* 7 Mayıs Cuma  2010
19.30  SOMERS KASABASI/ SOMERS TOWN  71 DK
20.20  TEKEL ATEŞİ  14 DK
20.45  İKİ DİL BİR BAVUL  81 DK



Bayraklı Belediyesi Nikah Salonu

* 5 Mayıs Çarşamba 2010
17.00  KARUN VE ÇÖP KUTUSU  15 DK
17.25  DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM  20  DK
18.00  TEKEL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ  20 DK
18.30  FİDEL, ANLATILMAMIŞ TARİH  91 DK

* 6 Mayıs Perşembe 2010
17.00  THE COCA COLA CASE / COCA COLA DAVASI 86 DK
18.40  ESMA  18 DK
19.10  TEKEL 51  51 DK
20.15  BEKLE BENİ DARAĞACI 78 DK


Bademler Köy Tiyatrosu

* 5 Mayıs Çarşamba 2010
20.30  ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK 18 DK
21.00  ESMA 18 DK
21.30  MARADONA/MARADONA BY  KUSTURİCA  90 DK

* 6 Mayıs Perşembe 2010
20.30 YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ 28 DK
21.10  KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK 100 DK

Buca Bozuk Ezber Kültür Merkezi

* 3 Mayıs Pazartesi 2010
16.00 BARIŞ TOHUMLARI / SEEDS OF PEACE  50 DK
17.00  NAKİT 18 DK
17.30  DEMİR YİYENLER / IRONEATERS  85 DK
19.10  TERSİ VE YÜZÜ  6 DK
19.20   KUHLE WAMPE OR WHO OWNS THE WORLD/KUHLE WAMPE YA DA                                               DÜNYANIN SAHİBİ KİM  71 DK

* 4 Mayıs Salı 2010
15.00  İSTANBUL 4 ŞUBAT GREVİ  4 DK
15.10  KADINLAR TEKEL  25 DK
15.25  DİBE VURDURAN YARIŞ/RACE TO THE BOTTOM  20  DK
15.55  DİRENİŞÇİ  45 DK
16.50  BEN VE NURİ BALA  60 DK

* 5 Mayıs Çarşamba
16.00  ÇOTANAK YOLUNDA  28 DK
16.40  AV! SU! MA!  37 DK
17.30  70. GÜN 14 DK
18.00  İŞKENCEYE TÖLERANS  22 DK
18.30  ORMANIN ÇIĞLIĞI/CRY OF THE FOREST  97 DK

İZMİR 5. ULUSLARARASI İŞÇİ FİLİMLERİ  FESTİVALİ GÖSTERİM YERLERİ AÇIK ADRESLERİ

*İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ KÜLTÜRPARK
TEL: 441 75 58, 293 19 62
*GENÇLİK TİYATROSU KÜLTÜRPARK
TEL: 293 17 00
*TEPEKULE KONGRE VE SERGİ MERKEZİ
ANADOLU CAD.NO: 40 BAYRAKLI / İZMİR,TEL:444 86 66/ 123

*GÜLTEPE ÇINARTEPE MAHALLESİ
TEL: 441 06 03
*GÜLTEPE MERKEZ ATATÜRK ANITI ÖNÜ
TEL: 441 06 03
*ÇİĞLİ HALK EVİ ÖNÜ
TEL: 441 06 03
*ÇİĞLİ EGEKENT TÖREN ALANI
TEL: 441 06 03
*BUCA HASANAĞA BAHÇESİ
TEL: 441 06 03
*ALİAĞA PETROL İŞ SENDİKASI
KAZIM DİRİK MAHALLESİ LOZAN CAD.NO: 54 ALİAĞA / İZMİR, TEL:616 19 87

*DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
RAUF BEYRU SALONU
GÜLDESTE SOK. NO: 4 NARLIDERE / İZMİR,TEL: 412 90 25

*AHMET PRİŞTİNA KENT ARŞİVİ VE MÜZESİ
ESKİ İTFAYE BİNASI ŞAİR EŞREF BULVARI NO: 1/A, TEL: 293 39 00

*MENDERES KÜLTÜR MERKEZİ ANFİ TİYATRO
TEL: 782 10 06/112

*MENEMEN BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ
TEL: 832 14 11
*KEMALPAŞA ÖREN ÇOK AMAÇLI SALON
TEL: 878 45 61

*KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYE DÜĞÜN SALONU
TEL:878 45 61

*BAYRAKLI BELEDİYESİ NİKAH SALONU
1606 SK.NO:14 BAYRAKLI, TEL:341 20 36/ 341 13 06

*ALİAĞA HELVACI ÇOK AMAÇLI SALON
ALİAĞA BELEDİYESİ , TEL: 616 19 80-81 / 318

*NARLIDERE AÇIKHAVA TİYATROSU
YENİ BELEDİYE BİNASI ARKASI NARLIDERE PİKNİK ALANI İÇİ, TEL: 238 80 55


*BUCA BOZUK EZBER KÜLTÜR MERKEZİ
319 SOK.NO:102 BUCA MİGROS KARŞISI, TEL: 448 47 77

*BORNOVA ÇAMDİBİ NEDRET GÜVENÇ SAHNESİ
5229 SK.NO35 ÇAMDİBİ BORNOVA/İZMİR, TEL: 373 58 81

*URLA BADEMLER KÖY TİYATROSU
TEL: 776 60 14

Facebookta Paylaş Tweetle