5. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bolu'da idi Facebookta Paylaş Tweetle

8 Mayıs 2010 V.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bolu Gösterimleri Açılışı Festival Yürüyüşü ve TENEKE TRAMPET Konseri ile başladı


Açılış Etkinliği Bolu Halkevinden Pankartlarla , düdük , klarnet ve trampet sesleri ile ana cadde İzzet Baysal’dan meydan konserinin yapılacağı Kardelen Meydanına kadar sürdü.Geniş ilgi gören yürüyüşün ardından meydandaki ses düzenli tır’ımızdan Grup TENEKE TRAMPET 2,5 saate varan keyifli müzik ziyafeti verdi.

Bu yıl 5 ncisi yapılan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bolu Gösterimi Eğitim – Sen Bolu şubesi ve Bolu Halkevince düzenlendi. Belediye-İş , BES , Yapıyol - Sen , TMMOB İnşaat Müh. Odası , Tabipler Odası , Tarım Orkam-Sen Bolu Şubeleri tarafından desteklendi.
Ayrıca yine bu yıl Halkevi dışında Eğitim-Sen , Belediye-İş,TMMOB Makine ve TMMOB inşaat Müh. Odası Salonlarında film gösterimleri yapıldı.Her kurumun film seçimini kendisinin yaptığı ve Halkevinde ise filmlerin tümünün gösterildiği festivalde yaklaşık 1500 kişi etkinliklere katıldı.

8-17 Mayıs 2010 V.Uluslararası İşçi Filmleri Festival Broşür-Pankartları

3000 adet bastırılan Festival broşürü ile tüm Bolu’ya gösterim programları ve etkinlikler duyuruldu.2 adet 4m X 6m Pankartlar hazırlanarak asıldı.200 adetin üstünde renkli afiş kullanıldı.Mayıs 2010 Çatı Dergisi İzzet Baysal Özel Sayısı Bolu Halkevi Bülteni

3000 Adet 4 renkli Halkevi dergisi ÇATI çıkartılarak Bolu Halkevi-Halkokulu & Kültür Merkezinin birleştirerek kutladığı İzzet Baysal’a Şükran Günlerinin ve İzzet Baysal’ın tanıtımı yapıldı , hem de Halkevinin ve etkinliklerin - İşçi Filmlerinin tanıtımı yapıldı.


Yönetmenli Film Gösterimleri

İşçi Filmleri Festivali Kapsamında Yönetmenler Ahmet ÖZER ve Müjde ARSLAN  Bolu Halkevi-Halkokulu & Kültür Merkezinin ve Bolu’nun konuğu oldular.Filmlerinin ardından Bolu Halkevi Çok Amaçlı Salonunda söyleşi gerçekleştirdiler.

Facebookta Paylaş Tweetle