İzmir'de Festival Facebookta Paylaş Tweetle

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 3 Mayıs’ta yapılan açılışın ardından İzmirlilerle buluştu.

Tepekulak Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılan açılış gecesine yönetmen İlksen Başarır ve oyuncu Mert Fırat konuk oldu,Nihat Aydın ve Bilal Mazlum konser verdi.

Festival açılışın ardından film gösterimleri, panel ve söyleşilerle devam etti. Festival kapsamında İffet Diler’in moderatörlüğünde düzenlenen çevre paneline Derelerin Kardeşliği Platformu’ndan Avni Ertaş ve avukat Kazım Erkut Güzel katıldı. Festivalin İzmir açılışında galasını yapan Halepçe belgeseli de seyircilerle buluşmayı sürdürüyor. Belgesel gösteriminin ardından yönetmenler Fatih Kanat ve Necmettin Salaz ile yapılan söyleşide Halepçe katliamı konuşuldu. Film, festivalle birlikte Anadolu’yu karış karış gezmeye devam edecek. 7 Mayıs’ta ise “Neoliberal yıkım politikaları karşısında güvencesizler” paneli DESEM salonunda sendika başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin’in konuşmacı olarak katıldığı panelin moderatörü ise Tek Gıda-İş sendikasından Gürsel Köse idi.

 

 

 

 

 

Facebookta Paylaş Tweetle