Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali gönüllüler toplantısına çağrı! Facebookta Paylaş Tweetle

2006’dan bu yana Türkiye’de düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali her yıl büyüyen yapısıyla geleneksel film festivalleri arasında emek cephesinden yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival 2009’dan bu yana Londra’da da düzenleniyor.

Festival, bu yıl 15-24 Haziran arasında düzenlenecek. Gösterimlerin ücretsiz olduğu, sponsor şirket kabul etmeyen festivalimiz, tamamen gönüllü emeğiyle örgütleniyor. Festival bu yıl daha etkin bir programla, daha fazla izleyiciye ulaşmayı, Türk ve Kürt toplumları dışında İngiltere’de yaşayan diğer tüm emekçi kesimleriyle de temas etmeyi, ülkede yaşanan toplumsal sorunlarla ilgili görüş ve deneyimlerin paylaşıldığı bir ortama dönüşmeyi, üniversitelerin sinema bölümlerindeki öğrencilerle daha fazla temas kurmayı hedef olarak önüne koymuş durumda.

Festival olarak işte bu anlamlı ve ortak çabada görev alacak yeni gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. Festivalin duyurulması; İngiliz ve göçmen dost kurumlarla iletişimin sağlanması; gösterimlerin ve etkinliklerin gerçekleştirilmesi; açılış gecesinde konuklarla ilgilenilmesi, bilgilendirilmeleri; salonların düzenlenmesi; etkinliklerin görüntülenmesi gibi çalışmalarda yer alacak gönüllüler arıyoruz.

Ancak bilinsin ki bu, birçok festivalde alışık olunduğu üzere bu, basit bir yardım çağrısı değil. Tamamen gönüllü emeğine dayandığı için aslında biz festivali birlikte öreceğimiz yeni yol arkadaşları arıyoruz. Kolektif emeğimizi ve mutluluğumuzu çoğaltmak için tüm gönüllü adaylarını 11 Haziran tarihinde saat 18.30’da Dalston’da Cafe Z’de buluşmaya çağırıyoruz. Adres: 58 Stoke Newington High Street, LONDON, N16 7PB

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için Telefon: 07794602158

E-posta: Londra-iscifilmleri-festivali-iletisim@googlegroups.com

Facebook sayfası: LONDRA ULUSLARARASI ISCI FILMLERI FESTIVALI

Call for the London International Workers' Films Festival’s Volunteers Meeting