Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali:Sınırları Birlikte Aşalım Facebookta Paylaş Tweetle

 

İşçi Filmleri Festivali Organizasyon Komitesi: “Sinema aracılığıyla, hem dünya toprakları hem de beyinler üzerine çizilen sınırlara isyan ediyoruz.

Hayatına çizilen sınırlarla daha fazla yaşayamayan herkesi, gösterimlere bekliyoruz. Sınırları birlikte aşalım!

Beş yıldır adamızın kuzey coğrafyasında düzenlenen ve bu yıl altıncı kez perdelerini açacak olan Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali başlıyor. Festivalin bu yılki sloganı “Sınırları Aşalım” olarak belirlendi. 9-19 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek film gösterimlerine Gönyeli Belediyesi ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ev sahipliği yapacak.

Organizasyon komitesinin yaptığı açıklama ve festival programı şöyle:

2007 yılından beri devam eden Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 6. kez perdelerini açmaya hazırlanıyor. 17 örgütün birlikte organize ettiği ve 3 yapının da destek verdiği festival, 9-19 Aralık tarihleri arasında  gerçekleşecek. Tüm gösterimler 20.00’da başlayacak. Festivalde yapılacak gösterimlere Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu  ev sahipliği yapacak. Son film olan “Yağmuru Bile” için ise Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği lokalinde özel bir gösterim tertip edilecek. Su hakkını konu alan uzun metrajlı filmin ardından Biyologlar Derneği’nden Hasan Sarpten festivalin kapanış konuğu olacak. Açılış filmi olaraksa “ODTÜ Ayakta” belgeselini perdeye taşıyacak olan festivalde gösterimin ardından Ankara’dan adamıza gelecek, filmin yapımında bulunmuş Hadi İskit ile kısa bir söyleşi gerçekleştirilecek. Festival kapsamındaki tüm gösterimler biletsiz ve ücretsiz olacak.

http://iffkibris.org         FESTİVAL PROGRAMI:

Facebookta Paylaş Tweetle