Eskişehir İşçi Filmleri Festivali 7 Aralık'ta start alıyor Facebookta Paylaş Tweetle

 

Eskişehir'de  festival 7 Aralık 2013 tarihinde başlıyor. Şehrin her yerinde festival göze çarpıyor. Afişler ve pankartlar şehri donatmış durumda.
Eskişehir halkı festivali saat 16:00'da Tepebaşı Belediyesi'nin Eko-Şov adlı ritim grubu ile bir araya gelecek. Temizlik işçilerinin oluşturduğu grup konser verecek. Saatler 16:30 olduğunda festival yürüyüşü başlayacak. Festivalin gelenekselleşmiş bir etkinliği olan "Nohut-Pilav-Ayran" dağıtımı yapılacak. Saat 18:00'da açılış etkinliği yapılacak. Açılışa bu sene Cezmi Baskın, Salih Kalyon, Kadir Özdal ve Antakya'da Gezi Direnişi'ni anlatan "Direnen Sevgi" adlı belgeselin yönetmeni ve görüntü yönetmeni katılacaklar. Ayrıca Praksis grubu'da açılışta yer alacak.
Bu seneki festivalin teması "Sınırda Yaşamak" diyerek 55 film Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gösterime girecek. Ayrıca Anadolu Üniversitesi, Gültepe halkevi, Doruk Ev Gereçleri fabrikası, Demisaş, Tekersan jant Sanayi'de film gösterimleri olacak.
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde ayrıca dört panel yapılacak. Paneller "Direnen Şehirler ve Gezi" , "Devlet Kadından Neden Korkar?" , "Sınırları Aşan Medya" ve "Suriye'de Savaş ve Türkiye" adlı paneller olacak.
DİRENEN ŞEHİRLER VE GEZİ
Katılımcılar: Mücella YAPICI (Mimar/Taksim Dayanışması)
Doç. Dr. Fatime GÜNEŞ (Sosyolog)
Emrah YİĞİT (MMO Eskişehir Şubesi)
Tarih: 8 Aralık saat 18:00
DEVLET KADINDAN NEDEN KORKAR?
Katılımcılar: Handan KOÇ (Feminist Yazar)
Dilşat AKTAŞ (Halkevleri Kadın Sekreteryası) Yar. Doç. Aysel KAYAOĞLU
Tarih: 9 Aralık saat 18:00
SINIRLARI AŞAN MEDYA
Katılımcılar: İsmail SAYMAZ (Radikal Gazetesi)   Doç. Dr. Funda BAŞARAN (Çapul TV/Alternatif Medya Derneği)
Tarih: 11 Aralık saat 18:00
SURİYE'DE SAVAŞ ve TÜRKİYE
Katılımcılar: Ömer ÖDEMİŞ (Yurt Gazetesi)
Eylem MANSUROĞLU (Hatay Halkevi Başkanı)
Tarih: 13 Aralık saat 18:00

 

 

Facebookta Paylaş Tweetle