Antalya Facebookta Paylaş Tweetle

Antalya
31 Ekim 2009

Antalya İşçi Filmleri Festivali 12-17 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenecektir.
12 Aralık gecesi galada ''100 bin Kişiler '' belgeseli gösterilecektir.

13 Aralık 2009 tarihinde ''Sinemanın Piyasalaşması ve Yozlaşması'' konulu panelimize panelist olarak Hüseyin Kuzu davet edilmiştir.Ayrıca Tuzla tersanesindeki işçi fotoğrafları sergisinide açılacaktır

14-16 Aralık tarihlerinde mekanların uygun olduğu yerlerde öğlen saat 12:00 ila akşam sat:20:00 a kadar film gösterimleri devam edecek.Antaya'da ilk defa olduğu için toplam 100 adet film programı oluşturuldu.

Gösterim yerleri:Odaların konferans salonları
Atatürk Kültür Merkezi(Büyükşehir Belediyesine ait)
Konyaaltı belediyesi salonu
Muratpaşa belediyesi salonu
KESK'e bağlı sendika salonları
Antsan Salonu (Antalya Sanatçılar Derneği)

Düzenleyici Örgütler:
Antsan(Antalya Sanatçılar Derneği)
Antalya KESK(Kamu Emekçileri Sendika Konferedasyonu Antalya Şubesi)
Antalya Halkevi
Dev-Sağlık-İş Antalya şubesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya bölümü başlıyor. Festivalin bu yıl ilk defa gittiği Antalya’da son dört yılının filmlerinden oluşan bir seçki izleyenlere sunulacak.



Antalya İşçi Filmleri Festivali 12-17 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Festival’in galası 12 Aralık gecesi ''100 bin Kişiydiler'' belgeselinin gösterimiyle gerçekleşecek.



Antsan(Antalya Sanatçılar Derneği), KESK’e (Kamu Emekçileri Sendika Konfederasyonu) bağlı sendikaların Antalya şubeleri, Antalya Halkevi, DİSK Dev Sağlık-İş Antalya şubesi


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından örgütlenen Antalya İşçi Filmleri Festivali kapsamında film gösterimleriyle beraber farklı etkinlikler de gerçekleşecek. 13 Aralık 2009 tarihinde Hüseyin Kuzu’nun katılımıyla ''Sinemanın Piyasalaşması ve Yozlaşması'' konulu panelin yapılacağı etkinlik programında Tuzla Tersanesi işçilerinin fotoğraf sergisi de bulunacak.



Film gösterimleri AKM Perge İMO konferans salonunda, Atatürk Kültür Merkezi(Büyükşehir Belediyesine ait), Konyaaltı Belediyesi salonu, Muratpaşa Belediyesi salonu, KESK'e bağlı sendikaların salonları ve Antsan Salonu (Antalya Sanatçılar Derneği)’nda gerçekleşecek.



Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya Programı



12 Aralık 2009 Cumartesi



11:00

Almanya Acı Vatan

Yön: Şerif Gören

Ülke: Türkiye

Süre: 85 Dakika


Salon:AKM Perge Salonu



Ruhi Su

Yön: Hilmi Etikan

Ülke: Türkiye

Süre: 55 Dakika

Salon: Ansan



12:00

Bitmeyen Yol

Yön: Duygu Sağıroğlu

Ülke: Türkiye

Süre: 105 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



12:30

Güvencesiz İşçiler Üzerine Direniş Öyküleri


Yön: Çeşitli

Ülke: İtalya- İspanya – Fransa-G. Kore- Abd

Süre: 99 Dakika

Salon: Ansan



13:00

Dünyayı Özelleştirmek

Yön: Carole Polıguın

Ülke: Kanada

Süre: 62 Dakika

Salon: Akam Perge Salonu





14:00

Bir Yudum Sevgi


Yön:Atıf Yılmaz

Ülke: Türkiye

Süre: 100 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



14:30

Ktös1968

Yön: Ktös

Ülke: Kktc

Süre: 110 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



15:00

Grev-Stachka

Yön: Sergei Eisenstein

Ülke: Sscb

Süre: 82 Dakika


Salon: Eğitim-Sen



Silikozis

Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu

Ülke:Türkiye

Süre: 45 Dakika

Salon: Ses



Dönüş

Yön: Soner Yıldırım

Ülke Türkiye:

Süre: 18 Dakika

Salon: Ses



Sarhoş Atlar Zamanı

Yön: Bahman Ghobadı

Ülke:İran


Süre:72 Dakika

Salon:Ansan



Otobüs

Yön: Tunç Okan

Ülke: Türkiye

Süre: 75 Dakika

Salon: İnşaat Mühendisleri Odası





16:00

Karanlıkta Uyananlar

Yön: Ertem Göreç

Ülke: Türkiye

Süre: 115 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi




16:30

Güneşli Pazartesiler

Yön: Fernando Leon-De-Aranoa

Ülke: İspanya-Fransa İtalya

Süre:113 Dakika

Salon:Akm Perge Salonu



Lilith’in Kızları

Yön: Emel Çelebi

Ülke: Türkiye

Süre: 41 Dakika

Salon: Ansan



19:00

4. Uluslar Arası İşçi Filmleri Festivali

Antalya Açılış Gecesi




13 Aralık 2009 Pazar



11:00

Bozuk Bando

Yön: Mark Herman

Ülke: İngiltere

Süre: 107 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



11:30

Fabrikalar Şehri

Yön: Vıcky Funarı-Sergıo De La Torre

Ülke: Meksika-Abd

Süre:67 Dakika


Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi





13:30

Toprağın Tuzu

Yön: Herbert Bıberman

Ülke: Abd

Süre: 94 Dakika

Salon: Ansan



15:00

Panel: Sinemanın Piyasalaşması Ve Yozlaşması

AKM Aspendos Salonu



18:00

Silikozis

Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu


Ülke:Türkiye

Süre: 45 Dakika

Salon: AKM Perge Salonu



Dönüş

Yön: Soner Yıldırım

Ülke Türkiye:

Süre: 18 Dakika

Salon: AKM Perge Salonu



Herkes İçin Dünya Ayarında Şehirler

Yön: Ercüment Çelik

Ülke: Türkiye

Süre: 40 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Patronsuzlar-1: Galler Tower Madeni


Yön: Metin Yeğin

Ülke: Galler

Süre:60 Dakika

Salon: Dev-Sağlık İş



19:00

Sonbahar

Yön: Özcan Alper

Ülke: Türkiye

Süre: 99 Dakika

Salon: AKM Perge Salonu



Limanların Uğultusu

Yön: Aynur Özbakır

Ülke: Türkiye

Süre: 30 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi




Eğitim Tarihnin Sessiz Kahramanları:Eğitmenler

Yön: Oğuz Makal

Ülke: Türkiye

Süre:

Salon: Eğitim-Sen



Sınır Dışı

Yapımcı: Mwtv

Ülke: G. Kore

Süre: 22 Dakika

Salon:Ses



Merdiven Altı Nobel

Yön: Hacer Çakmak

Ülke: Türkiye

Süre: 24 Dakika


Salon: Ses



Göç

Yapımcı: İmece-Toplumun Şehircilik Hareketi

Ülke: Türkiye

Süre: 21 Dakika

Salon: Ses



Burkmanlı Kadınlar

Yön: İshak Işıtan

Ülke: Trükiye

Süre: 88 Dakika

Salon: Ansan



Küresel Karmaşa

Yön: Bruce Pettı

Ülke: Avusturalya


Süre: 80 Dakika

Salon: İnşaat Mühendisleri Odası



19:30

Unutturulanlar: Tariş-Gültepe-Çimentepe Direnişleri

Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik

Ülke: Türkiye

Süre: 60 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



14 Aralık 2009 Pazartesi



13:00

Şarkılarla Geçtim Aranızdan

Yön: Ümit Kıvanç

Ülke: Türkiye


Süre:108 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



Dikmen Vadisi Direnişi

Yön: Dinçer Aslan-Tuğçe Çetin

Ülke: Türkiye

Süre:26 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Metal Yorgunluğu

Yön: Uygar Demoğlu

Ülke: Türkiye

Süre: 18 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



İsyan

Yön: Gıllo Pontecorvo


Ülke: İtalya

Süre: 112 Dakika

Salon: Ses



14:00

Darwin’in Kabusu

Yön: Hubert Sauper

Ülke: Avusturya

Süre: 107 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



15:00

Demir Yol

Yön: Yavuz Özkan

Ülke: Türkiye

Süre: 85 Dakika


Salon: Eğitim-Sen



Şehir Sakin

Yön:Robert Guedıgıyan

Ülke: Fransa

Süre:132 Dakika

Salon: Ansan



16:00

Şaşkın Köpekler

Yön:Marziye Meşkin

Ülke: Türkiye

Süre: 93 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



17:30

Merhaba Bay Huh Dea-Soo


Yön: Jung Ho--Jung

Ülke: Kore

Süre: 68 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



Tüm İnsanlar Eşit Ve Özgürdür

Yön: Çeeşitli

Ülke: Çeşitli Ülkelerden 6 Kısa Film

Süre: 80 Dakika

Salon: Ansan



18:00

Silikozis

Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu

Ülke:Türkiye

Süre: 45 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi




Dönüş

Yön: Soner Yıldırım

Ülke Türkiye:

Süre: 18 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Patronsuzlar-2: Brezilya

Yön: Metin Yeğin

Ülke: Brezilya

Süre: 60 Dakika

Salon: Dev-Sağlık İş



19:00

İşte Özgür Dünya

Yön: Ken Loach

Ülke: İngiltere


Süre: 96 Dakika

Salon: Akm Aspendos Salonu



Unutturulanlar: Maraş Katliamı

Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik

Ülke: Türkiye

Süre: 90 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Limanların Uğultusu

Yön: Aynur Özbakır

Ülke: Türkiye

Süre: 30 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



3 Öykü 3 Direniş

Yön: Safiye Işıklı- Özgür Fındık


Ülke: Türkiye

Süre: 57 Dakika

Salon: Ses



Tolya

Yön: Rodeon Brodsky

Ülke: Rusya

Süre: 9 Dakika

Salon: Ansan



Arna’nın Çocukları

Yön: Julıano Khamıs – Dannıel Dannıel

Ülke: Filistin-İsrail

Süre: 84 Dakika


Salon: Ansan



15 Aralık 2009 Salı





13:30

İşçi Sınıfı Cennete Gider

Yön: Elıo Petrı

Ülke: İtalya

Süre: 125 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



14:30

Düşman

Yön: Zeki Ökten

Ülke:Türkiye


Süre: 180 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



15:00

Guatanamo Diye Bir Yer

Yön: Rolando Almırente Castıllo

Ülke: Küba

Süre: 45 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



İplik Hayatlar

Yön: Kibar Dağlayan Yiğit

Ülke: Türkiye

Süre: 27 Dakika

Salon: Ses



Mandolinli Kız


Yön: Coşgül Yüksel - Gülfem Gürses

Ülke: Türkiye

Süre: 19 Dakika

Salon: Ses





Patronsuzlar-3: Uruguay Arjantin

Yön: Metin Yeğin

Ülke: Uruguay Arjantin

Süre: 60 Dakika

Salon: Ansan



15:30

Maden

Yön: Yavuz Özkan

Ülke: Türkiye

Süre: 89 Dakika


Salon: Akm Perge Salonu



17:00

Lamba

Yön: Metin Kaya

Ülke: Türkiye

Süre: 25 Dakika

Salon: Akm Perge



17:30

Ariel

Yön: Akı Kourısmakı

Ülke: Finlandiya

Süre: 73 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



Devrimci Gençlik Köprüsü


Yön: Bahriye Kabadayı

Ülke: Türkiye

Süre: 84 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



18:00

Asya Minor… Yeniden

Yön: Tahsin İşbilen

Ülke: Türkiye

Süre: 55 Dakika

Salon: Ansan



19:00

Cocalero

Yön: Alejandro Landes


Ülke: Bolivya

Süre: 94 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu











Portakal Hasadı

Yapımcı: A-Fılms

Ülke: Lübnan

Süre: 17 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Bereketli Topraklar Üzerinde

Yön: Erden Kıral

Ülke: Türkiye


Süre: 115 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Silikozis

Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu

Ülke:Türkiye

Süre: 45 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Dönüş

Yön: Soner Yıldırım

Ülke Türkiye:

Süre: 18 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Unutturlanlar: Fatsa Gerçeği

Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik


Ülke: Türkiye

Süre: 90 Dakika

Salon: Ses



Nazım’ın Küba Seyahati

Yön: Çağrı Kınıkoğlu – Glorıa Rolando

Ülke: Türkiye - Küba

Süre: 68 Dakika

Salon: Ansan



San Fransısco 68 Grevi

Yapımcı: Labor Vıdeo Project

Ülke: Abd

Süre: 56 Dakika


Salon: İnşaat Mühendisleri Odası



100 Bin Kişiydiler

Yön: Metin Kaya

Ülke: Türkiye

Süre: 72 Dakika

Salon: Dev-Sağlık İş



16 Aralık 2009 Çarşamba



15:00

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Emekçi Kadınlar

Yön: Vıvıan Prıce

Ülke: Çeşitli

Süre: 62 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu




Kırlangıcın Yuvası

Yön: Bülent Arın

Ülke:Türkiye

Süre: 21 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Sevgili Mandela

Yön: Dara Kell – Chrıstopher Nızza

Ülke: G. Afrika

Süre: 6 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Çalışan Çocuklar Üzerine

Yön: Kazım İlkan Kertmen – Remziye Kozan


Ülke: Türkiye

Süre: 9 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Kedinin İçindeki Fare

Yön: Veli Kahraman

Ülke: Türkiye

Süre:10 Dakika

Salon: Eğitim-Sen



Karanlığın Gözleri

Yön: Can Diker

Ülke: Türkiye

Süre: 29 Sakika

Salon:Ses



Süt Ve Çikolata


Yön: Senem Tüzen

Ülke: Türkiye

Süre: 20 Dakika

Salon:Ses



Ekmek Parası

Yön: Serhan Şengül

Ülke: Türkiye

Süre: 17 Dakika

Salon:Ses



16:30

Enternasyonel

Yön: Peter Mıller

Ülke: Abd

Süre: 30 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu




17:00

İsyan

Yön: Gıılo Pontecorvo

Ülke: İtalya

Süre: 112 Dakika

Salon: Akm Perge Salonu



Yusuf İle Kenan

Yön: Ömer Kavur

Ülke: Türkiye

Süre: 83 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Nenemin Öyküsü

Yön: Pınar Özkurt Tülek-Erkal Tülek

Ülke: Türkiye


Süre: 107 Dakika

Salon: Ansan



18:00

Porto Marghera

Yön: Manuela Pelların

Ülke: İtalya

Süre:52 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Patronsuzlar-4: Bolivya-Venezuella

Yön: Metin Yeğin

Ülke:Bolivya-Venezuella

Süre: 60 Dakika

Salon: Dev-Sağlık İş






19:00

Adana-Paris: Yılmaz Güney

Yön: Ahmet Soner

Ülke: Türkiye

Süre: 127 Dakika

Salon: Akm Aspendos Salonu



Unutturulanlar: Devrimci Yer Altı Maden-İş Sendikası Yeni Çeltek Belgeseli

Yön:Açılım Araştırma Belgelem Filmcilik

Ülke: Türkiye

Süre: 120 Dakika

Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi



Dünyanın Öteki Yüzü

Yön: Javıer Corcuera

Ülke: Peru

Süre: 89 Dakika


Salon: Eğitim-Sen



Kadın Savaşçılar İçin Engelleri Kaldırın

Yön: Ojo Obrero

Ülke: Arjantin

Süre: 33 Dakşka

Salon:Ses



Güneşe Dönük Kamera

Yön: Kaya Tanyeri

Ülke: Türkiye

Süre: 30 Dakika

Salon: Ses



Fabrikanın Kalbi

Yön: Vırna Molına – Ernesto Ardıto


Ülke: G. Amerika

Süre: 129 Dakika

Salon:Ansan



İşçilere Benden Selam Söyle: Kemal Türkler

Yön: Selma Kadakal

Ülke: Türkiye

Süre: 90 Dakika

Salon:İnşaat Mühendisleri Odası





Film süreleri ile ilgili bilgiler kesin değildir.

Festival komitesi gerekli gördüğü durumlarda filmlerin gösterileceği mekanları ve saatleri değiştirme hakkına sahiptir. Değişiklikleri filmlerin gösterileceği salonlardaki duyuru panolarından duyurulacaktır.

Facebookta Paylaş Tweetle