Batman Facebookta Paylaş Tweetle

Batman
31 Ekim 2009

Batman'da Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ilk defa gerçekleştirilecektir.

Tek Gıda- iş , TMMOB İKK, Eczacı odası, Petrol-iş,Genel-iş, Kadraj Kültür Sanat Derneği,Batman Tabip Odası,Eğitim-sen ve Dev Sağlık-iş sendikası 20-24 kasım tarihleri arasında Batman işçi filmleri festivali düzenliyor.

BATMAN 1. ULUSLARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ PROGRAMI
( 20 – 24 KASIM 2009 )

AÇILIŞ (20 KASIM 2009)
18.00 – 18.30 Enternasyonal (Belgesel)
18.30 – 19.15 Festival Açılış Konuşması
19.15 Halkevleri Genel Başkanı

19.30 – 20.45 100 Bin Kişiydiler (Belgesel)
20.45 – 21.30 Kokteyl
YER: YILMAZ GÜNEY SİNEMA SALONU


21 KASIM CUMARTESİ
10.00 – 11.30 Güvencesiz İşçiler Üstüne Direniş Öyküleri (Kısa Metraj)
11.30 – 12.10 Patronsuzlar 1 - Galler Tower Madeni (Belgesel)



13.10 – 14.10 Bir Şenlikti Uzun Yürüyüş – Topraksızlar (Belgesel)

– 15.20 İki Meksikan’nın Hikayesi ( Uzun Metraj )
söyleşi çiğdem çidamlı latin amerka toplumsal hareketler
YER: MUHASEBECİLER ODASI KONFERANS SALONU


18.00 – 19.20 Unutturulanlar. Tariş-Gültepe-Çimentepe Direnişleri ( belgesel )
19.25 – 20.10 Cemal Çakıcı (Söyleşi)
20.15 – 21.30 Unutturulanlar. Fatsa Gerçeği ( belgesel )
YER: PETROL – İŞ SENDİKASI KONFERANS SALONU

18.30 – 19.40 Çatlamış Toprağın çocukları ( Belgesel )

19.40 – 21.05 Endişe ( Uzun Metraj )
YER: Ahmet Kaya Halkevi


22 KASIM 2009 - PAZAR
10.00 – 11.30 Karanlıkta uyananlar (Uzun Metraj)

11.30 – 12:40 Çatlamış Toprağın çocukları ( Belgesel )



14.00 – 14.30 Sağlık Haktır (belgesel )

14.30 – 15.25 Işık Dağı ( Belgesel )
15.30 – 17.20 İş Sağlığı ve İş güvenliği (PANEL)
Katılımcılar: Dr. Celal Emiroğlu ( Türk Tabipler Birliği ) Bedriye Yorgun ( SES Gn. Bşk. ) Arzu Çerkezoğlu ( DEV-SAĞLIK İŞ Gn. Bşk. )
Moderatör: Dr Mahmut Çiftçi ( Batman Tabip Odası )
YER: BELEDİYE KONFERANS SALONU

18.00 – 18.50 Patronsuzlar 2 ( Belgesel )

18.50 – 20.50 İşçi Sınıfı Cennete Gider ( Uzun Metraj )
YER : PETROL – İŞ SENDİKASI KONFERANS SALONU

18.30 – 19.40 Çatlamış Toprağın çocukları ( Belgesel )
19.40 – 21.05 Endişe ( Uzun Metraj )
YER: Mehmet Sincar Halkevi


23 KASIM 2009 – PAZARTESİ
10.00 – 11.15 Sarhoş Atlar Zamanı ( Uzun Metraj )
11.30 – 13.00 Devrimci Gençlik Köprüsü: Büyük Bir Zap Şairi ( Belgesel )

14.00 – 15.25 Tüm İnsanlar Eşit ve Özgürdür ( Kısa Metraj )
15.40 – 16.30 Adım Adım - ( Belgesel )




18.00 – 19.10 Kum Taneleri Granito de Arena ( Belgesel )

19.20 – 20.50 Otobüs - The Bus ( Uzun Metraj )
Yer : ECZACILAR ODASI KONFERNS SALONU

18.30 – 19.40 Çatlamış Toprağın çocukları ( Belgesel )
19.40 – 21.05 Endişe ( Uzun Metraj )
Yer: Edip Solmaz Halkevi

24 KASIM 2009 – SALI ( FESTİVAL KAPANIŞ )

10.00 – 11.40 Şaşkın Köpekler (Uzun Metraj )
12.00 – 13.00 Che: Devrimin Adımları ( Belgesel )

14.00 – 15.30 Endişe ( Uzun Metraj )
15.45 – 16.30 İşçilere Benden Selam Söyle – Kemal Türkler ( Belgesel )


18.00 – 20.10 Adana – Paris: Yılmaz Güney ( Belgesel )
20.20 – 22.00 Kapanış konuşması
YER: YILMAZ GÜNEY SİNEMA SALONU

18.30 – 19.40 Çatlamış Toprağın çocukları - Zarokên Axa Qelişî ( Belgesel )
19.40 – 21.05 Endişe – Anxiety ( Uzun Metraj )
Yer: Musa Anter Halkevi

Facebookta Paylaş Tweetle