11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Diyarbakır Programı Açıklandı Facebookta Paylaş Tweetle

Bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali , 1 Mayıs Pazar Günü Diyarbakır izleyicisiyle buluşacak.

 

1 Mayıs Pazar

Özel Gösterim ve Söyleşi
Roza- (Welatê Du Çeman ) Roza- (İki Nehrin Ülkesi)  74’30’’
Yönetmen Kudbettin CEBE katılımıyla
Yer: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
Saat: 19.00

2 Mayıs Pazartesi

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Struma 90’
15.00 Aşağı Yukarı Galata 80’
16.50 Lastik Tekerlekler 31’
17.30 Toz Bezi 98’
19.30 Nefesim Kesilene Kadar 94’  

Şibak Şano – Tiyatro
17.30 Seyir Defteri, Sırbistan 94’

Silvan İlçe Gösterimi
Silvan Belediyesi Konferans Salonu
10.00 Abluka 93’
14.00 Marx Geri Döndü 55’
16.00 Duvar 117’

03 Mayıs Salı

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Çoban ateşlerinin yandığı yerde KAVEL'de 65’
14.30 Tarzan Kemal 20’
15.00 Portakalın Uykusu 57’
16.20 Biz Sambacı Değiliz 41’  
17.00 Joe Hill 113’
19:15 Ye Uyu Öl 104’

Şibak Şano – Tiyatro
17.30 Peki Şimdi Nereye 110’

Silvan İlçe Gösterimi
Silvan Belediyesi Konferans Salonu
10.00 Nû Jin / Yeni Yaşam, Yeni Kadın 81’
14.00 Gelin 20’
16.00 Göz Yaşı Yolu 76’

Lice İlçe Gösterimi
Eğitim-Sen Lice Temsilciliği
19.00 Toz Bezi 98’

4 Mayıs Çarşamba

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Ay 97’
15.00 Cennet Batıda 110’
17.10 0 Dağların Oğlu 16’
17.30 Duvar 117’
19.45 Sürgün Türküleri 72’
20:00 Udita 76’

Şibak Şano – Tiyatro
17.30 Toprağın Tuzu 128’

Kulp İlçe Gösterimi  
Kulp Cixsé Kültür Sanat Okulu
17.00 Roza- (Welatê Du Çeman ) Roza- (İki Nehrin Ülkesi)  74’30’’

5 Mayıs Perşembe

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Fabrika 128’
15.30 Aynı Tespihin Taneleriyiz 106’
17.30 Göz Yaşı Yolu 76’
19.00 Şu Öldürme İşi 117’
Şibak Şano – Tiyatro
17.00 Marx Geri Döndü 55’
18.00 Derman 21’
18.30 Bark 18’

Lice İlçe Gösterimi
Eğitim-Sen Lice Temsilciliği
19.00 Nû Jin / Yeni Yaşam, Yeni Kadın 81’

Kulp İlçe Gösterimi 
Kulp Cixsé Kültür Sanat Okulu
17.00 Toz Bezi 98’

 

6 Mayıs Cuma

Cegerxwin Kültür Merkezi
14.30 Fazla Mesai 20’
15.00 İçimizdeki Düşmanlar 112’
17.00 Gelin 20’
17.30 Rüzgarın Hatıraları 140’
20.15 İsyan-ı Nisvan 56'

Şibak Şano – Tiyatro
17.30 Umut Kapısı 45’
18.30 Sweatshop- Ölümcül Moda 55’

Kulp İlçe Gösterimi 
Kulp Cixsé Kültür Sanat Okulu
15.00 Nû Jin / Yeni Yaşam, Yeni Kadın 81’
17.00 Peki Şimdi Nereye 110’

 

7 Mayıs Cumartesi

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Nû Jin / Yeni Yaşam, Yeni Kadın 81’
14.30 Sarmaşık 94’
16.30 #Direnayol 60’  ( Film ekibinin katılımıyla )
18.00 Gezi'nin Ruhu 66’
19.15 Annem Bana Peynir Al Gel Dedi 35’
20.00 Geride Kalanlar 12’
20.15 Genco Bir Terörist 52'

Şibak Şano – Tiyatro
15.00 Kısa Film Seçkisi
İş 10' - Suret 20'
Ve Geldik 18' - Uzun Lafı Kısası 20'
16.30 Kısa Film Seçkisi
Orman 14'  - Azad 16'
Derin Nefes Al 8' - Kameralı Çocuk 20'
Kulp İlçe Gösterimi 
Kulp Cixsé Kültür Sanat Okulu
15.00 Kısa Film Seçkisi
Orman 14’  - Azad 16'
Derin Nefes Al 8' - Kameralı Çocuk 20’
17.00 Duvar 117’

8 Mayıs Pazar

Cegerxwin Kültür Merkezi
13.00 Roza- (Welatê Du Çeman ) Roza- (İki Nehrin Ülkesi)  74’30’’
14.30 Soluk 45'
15.30 Abluka 115'
17.30 Kapalı Gişe 40'
18.20 Bir Avuç Cennet 91'
20.00 Tükenmeyen Umut Tek-der 76'

Şibak Şano – Tiyatro
15.00 Ayhan Hanım 110'
17.15 Kısa Film Seçkisi
Moloz 10' - Katık 18' - Çekçek 18'

Kulp İlçe Gösterimi 
Kulp Cixsé Kültür Sanat Okulu
15.00 Kısa Film Seçkisi
İş 10' - Suret 20'
Ve Geldik 18'  -Uzun Lafı Kısası 20'
17.00 Sürgün Türküleri 72’

Facebookta Paylaş Tweetle