12.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Trabzon Ayağı 8 Aralık’ta Perdelerini Aralıyor Facebookta Paylaş Tweetle

12.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon ayağı perdelerini bu yıl 8 Aralık'da Usta Park Otel'de gerçekleştirilecek olan galayla aralıyor.Usta Park Otel'de gerçekleştirilecek olan galada kokteyl ve sanatçı Gökçe Erhan'ın ''İçimde Evler Yıkılıyor'' sergisi ve performansıyla açılış yapılacak ardından,Yavuz Nas ve Eşref Haldız sahne alacak.Savaş karşıtı içeriğiyle beğenileri toplayan ''Düğmeler Savaşı'' filmi açılış filmi olarak seyirciyle buluşacak.

Usta Park Otel'de yapılacak olan galanın ardından festival filmlerinin gösterimi (9-10 Aralık) Ruhi TÜRKYILMAZ Sanatevi'nde gerçekleştirilecek.

Doç.Dr. Ahsen Deniz Morva Kablamacı tarafından çekilen, çeşitli üniversitelerden iş güvenceleri ellerinden alınan asistanların YÖK kanununun 50/d maddesine karşı vermiş oldukları mücadeleyi konu alan belgesel filminin gösterimi 9 Aralık Cuma günü saat 17.00'de Trabzon Eğitim Sen şubesinde gerçekleştirilecek.

10 Aralık Pazar günü saat 15:00'de ''Edebiyatta,Sinemada,Televizyonda İşçi Kavramı'' konulu bir söyleşi ve atölye gerçekleşecek. Moderatörlüğünü yazar-şair Serkan TÜRK'ün üsteleneceği söyleşiye senarist-yazar Gamze ARSLAN ve yönetmen-akademisyen Burak TÜRTEN konuk olacak.

İFF-TRABZON komitesi bu yıl,Trabzon Halkevi, KESK, Belediye-İş,Trabzon Sinema Derneği,KTÜ Öğrenci Kolektifi,KÜFAK, Of Folklor Derneği'nden oluşuyor.

program için tıklayınız.

Facebookta Paylaş Tweetle