Bolu 2009 Facebookta Paylaş Tweetle

IV. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bolu Durağında
12 Mayıs 2009

IV.Uluslararası İşçi filmleri festivali coşkulu bir konserle Bolu’da başladı. 7 Mayıs Perşembe akşamı “Evlada Rumeli” dizisinin müziklerinden hatırlanılan Yasemin Göksu konserini Hükümet Meydanı’nda yaklaşık 2000 kişi izledi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Halkevleri GYK üyesi ve Bolu Halkevi başkanı Nejat Yaraş yaptı. Yaraş, “yoksulların işçilerin,öğrencilerin,köylülerin,işsizlerin festivaline hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında İşçi filmleri festivalinin oluşumunu ve nedenlerini anlattı. Yaraş’ın ardından Haber-Sen Genel Merkez Yöneticisi Mehmet Demir, festivali düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasını “Bu Hollywood’un yada sermayenin festivali değil, yoksulların, emekçilerin yani sizin festivaliniz” diyerek bitirdi.

Kürsüye destek veren Bolulu kitle örgütleri başkanları ile birlikte gelen DİSK Genel sekreteri Tayfun Görgün’de bir konuşma yaptı. Gece, türkülerle halaylarla sona erdi. Daha sonra Halkevinde “İplik hayatlar” belgeseli izlendi.

Bolu’da Halkevleri şubesince düzenlenen, Tabipler odası, Makine Mühendisliği Odası, Belediye İş, Eğitim Sen, Tarım Orkam Sen’ce desteklenen festival 7-17 Mayıs tarihleri arasında sürecek.

Sendika.OrgFacebookta Paylaş Tweetle