2018 İstanbul Gösterim Programı

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali İstanbul Gösterim programı aşağıda sunulmuştur.

Devamını Oku

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 Mayıs Tarihleri Arasında Gerçekleşecek: “Sessizlik Sinemada Güzel”

13 Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 4 şehirdeki gösterimlerden sonra, ilerleyen günlerde birçok kenti kapsayan ve yıl boyu sürecek uzun bir yolculuğa çıkacak. Gösterimler yine ücretsiz olacak.

Devamını Oku

12.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Trabzon Ayağı 8 Aralık’ta Perdelerini Aralıyor

12.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon ayağı perdelerini bu yıl 8 Aralık'da Usta Park Otel'de gerçekleştirilecek olan galayla aralıyor.Usta Park Otel'de gerçekleştirilecek olan galada kokteyl ve sanatçı Gökçe Erhan'ın ''İçimde Evler Yıkılıyor'' sergisi ve performansıyla açılış yapılacak ardından,Yavuz Nas ve Eşref Haldız sahne alacak.Savaş karşıtı içeriğiyle beğenileri toplayan ''Düğmeler Savaşı'' filmi açılış filmi olarak seyirciyle buluşacak.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Antalya Gösterimleri Başlıyor

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı 7 Ekim’de perdelerini aralıyor. 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Antalya ayağı perdelerini bu yıl 7 Ekim'de gerçekleşecek galayla aralıyor. Meltem Paşa Çarşısı'nda gerçekleşecek olan galada Kazım Kızıl'ın yönetmenliğini üstlendiği Neredesin Arkadaşım belgeselinin gösteriminin ardından, Yeni Türkü ve Promete sahne alacak. Festival haftası kapsamında Emek Mücadelesi paneli ve kamera kullanım atölyesi de yapılacak.

Devamını Oku

İl il Festival Programları

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali il il Gösterim programları aşağıda sunulmuştur.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Perdelerini Bu Yıl Cesareti Bulaştırmak İçin Açıyor!

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor! İstanbul , Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “cesaret” teması ile 15 farklı ülkeden toplam 61 film gösterilecek.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bursa Programı Açıklandı

Emeğin öyküsünü onlarca kentte, binlerce seyirciyle buluşturan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yılki teması 'Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri' ile 11. yılında Bursa'da da perdelerini açıyor. 24-28 Aralık tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek festival kapsamında 13 salonda 40 film ücretsiz olarak, gönüllülerin emeğiyle izleyicisiyle buluşturulacak.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Mersin Programı Açıklandı

Mersin’de festival 23 Aralık Cuma saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda başlayacak. Açılış filmi yönetmenliğini Melek Özman’ın yaptığı “İsyan-ı Nisvan” filmi ile başlayacak. Gecede yönetmen Melek Özman’ın yanısıra, Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan ve Halkevleri Kadın Sekretaryası’undan Pelin İktueren’in katılacağı bir söyleşi gerçekleşecek. Gösterimler Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu ve Mezitli Belediyesi Emekli Evi’nde olacak. Mersin’de festivali Mersin Yenişehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, KESK Mersin Şubeleri, DİSK Mersin Şubeleri, Cam Keramik-İş Mersin Şubesi, Mersin Tabip Odası, Mersin Halkevi, MEÜ Öğrenci Kolektifi düzenliyor.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon Programı Açıklandı

“Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” devam ediyor. Festival Trabzon’da 23-25 Aralık tarihleri arasında izleyici ile buluşacak. 23 Aralık’ta başlayacak olan açılışta “Peki Şimdi Nereye” filmi gösterilecek. Açılış saat 18.00’da Trabzon Sanatevi’nde olacak. 3 gün boyunca sürecek festivalde 24 Aralıkta Seray Şener’in katıldığı, 25 Aralık’ta ise Vural Uzundağ ve Gökçe Bezirgan katılımcı olduğu atölye ve söyleşiler izleyici ile buluşacak. Festivali Trabzon’da Trabzon Halkevi, Türk-İş/Belediye-İş Trabzon Şubesi, KTÜ Öğrenci Kolektifi düzenliyor. KTÜ Kültür Sanat Faaliyetleri Kulübü ise destekyen kurum.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya Programı Açıklandı

Hatay’da festival 16 Aralık gecesi saat 18.30 Hatay Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak. Gecenin açılış filminin yönetmenliği ve senaryosu Emine Emel Balcı’nın yaptığı”Nefesim Kesilene Kadar”. Hatay’da festivali DİSK/Genel-İş Hatay Şb., KESK/SES HatayŞb., KESK/BES Hatay Tem., KESK/TARIM ORKAM SEN Tem., HAMOK, Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKİEV), Hatay Halkevi, Sendika.Org düzenliyor. Defne Belediyesi ise düzenleyici kurum.

Devamını Oku