İşçi Filmleri Festivali Antalya Gösterimleri Başlıyor

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı 7 Ekim’de perdelerini aralıyor. 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Antalya ayağı perdelerini bu yıl 7 Ekim'de gerçekleşecek galayla aralıyor. Meltem Paşa Çarşısı'nda gerçekleşecek olan galada Kazım Kızıl'ın yönetmenliğini üstlendiği Neredesin Arkadaşım belgeselinin gösteriminin ardından, Yeni Türkü ve Promete sahne alacak. Festival haftası kapsamında Emek Mücadelesi paneli ve kamera kullanım atölyesi de yapılacak.

Devamını Oku

İl il Festival Programları

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali il il Gösterim programları aşağıda sunulmuştur.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Perdelerini Bu Yıl Cesareti Bulaştırmak İçin Açıyor!

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor! İstanbul , Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “cesaret” teması ile 15 farklı ülkeden toplam 61 film gösterilecek.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bursa Programı Açıklandı

Emeğin öyküsünü onlarca kentte, binlerce seyirciyle buluşturan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yılki teması 'Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri' ile 11. yılında Bursa'da da perdelerini açıyor. 24-28 Aralık tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek festival kapsamında 13 salonda 40 film ücretsiz olarak, gönüllülerin emeğiyle izleyicisiyle buluşturulacak.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Mersin Programı Açıklandı

Mersin’de festival 23 Aralık Cuma saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda başlayacak. Açılış filmi yönetmenliğini Melek Özman’ın yaptığı “İsyan-ı Nisvan” filmi ile başlayacak. Gecede yönetmen Melek Özman’ın yanısıra, Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan ve Halkevleri Kadın Sekretaryası’undan Pelin İktueren’in katılacağı bir söyleşi gerçekleşecek. Gösterimler Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu ve Mezitli Belediyesi Emekli Evi’nde olacak. Mersin’de festivali Mersin Yenişehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, KESK Mersin Şubeleri, DİSK Mersin Şubeleri, Cam Keramik-İş Mersin Şubesi, Mersin Tabip Odası, Mersin Halkevi, MEÜ Öğrenci Kolektifi düzenliyor.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon Programı Açıklandı

“Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” devam ediyor. Festival Trabzon’da 23-25 Aralık tarihleri arasında izleyici ile buluşacak. 23 Aralık’ta başlayacak olan açılışta “Peki Şimdi Nereye” filmi gösterilecek. Açılış saat 18.00’da Trabzon Sanatevi’nde olacak. 3 gün boyunca sürecek festivalde 24 Aralıkta Seray Şener’in katıldığı, 25 Aralık’ta ise Vural Uzundağ ve Gökçe Bezirgan katılımcı olduğu atölye ve söyleşiler izleyici ile buluşacak. Festivali Trabzon’da Trabzon Halkevi, Türk-İş/Belediye-İş Trabzon Şubesi, KTÜ Öğrenci Kolektifi düzenliyor. KTÜ Kültür Sanat Faaliyetleri Kulübü ise destekyen kurum.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya Programı Açıklandı

Hatay’da festival 16 Aralık gecesi saat 18.30 Hatay Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak. Gecenin açılış filminin yönetmenliği ve senaryosu Emine Emel Balcı’nın yaptığı”Nefesim Kesilene Kadar”. Hatay’da festivali DİSK/Genel-İş Hatay Şb., KESK/SES HatayŞb., KESK/BES Hatay Tem., KESK/TARIM ORKAM SEN Tem., HAMOK, Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKİEV), Hatay Halkevi, Sendika.Org düzenliyor. Defne Belediyesi ise düzenleyici kurum.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Adana Programı Açıklandı

Adana’da “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” 16 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Mor Pusula Kadın Korosu’nun müzik dinletisi ile başlayacak. Gecenin konuk sanatçısı oyuncu Taner Rumeli ile yapılacak söyleşinin ardından yönetmenliğini Muammer Özer’in yaptığı “Bir Avuç Cennet” filmi perdede olacak.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kocaeli Programı Açıklandı

11. Uluslararası İşçi Filmleri 1 Aralık’ta perdelerini açıyor. Saat 19.00’da Alternaif Tiyatro’da başlayacak olan gecede müzik dinletisinin ardından yönetmenliğini Muammer Özer’in yaptığı “Bir Avuç Cennet” filmi izleyicilerle buluşacak. Festivalin Açılış Gecesi konukları ise Ceren Moray ve Emre Can Polat. Gece, geçen aylarda kaybettiğimiz usta sanatçı Tarık Akan Anısına yapılacak. 1-4 Aralık tarihleri arasında sürecek olan festivain gösterim yerleri ise; Eğitim-Sen, Retro Kültür Kafe, Tuna Bedesten Pasajı, Kocaeli Tabip Odası ve İzmit Halkevi. Programın ayrıntıları www.iff.org.tr adresinde.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir Programı Açıklandı

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 11. Yılına “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” temasıyla başladı. 1 Mayıs’ta başlayan festival değişik il ve ilçelerde programına devam ediyor. Festivalimizin Eskişehir programı 19 Kasım’da Tepebeşı Temizlik İşçileri Eko-Şov Ritm Grubunun gösterisi ile saat 17.00’de başlayacak. Gösterinin ardından saat 18.00’de Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Terane Film Müzikleri Orkestrası sahne alacak. Açılış filmi ise yönetmenliğini Emine Emel Balcı’nın yaptığı “Nefesim Kesilene Kadar”. Festival 23 Kasım’a kadar devam edecek.

Devamını Oku