11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Adana Programı Açıklandı

Adana’da “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” 16 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Mor Pusula Kadın Korosu’nun müzik dinletisi ile başlayacak. Gecenin konuk sanatçısı oyuncu Taner Rumeli ile yapılacak söyleşinin ardından yönetmenliğini Muammer Özer’in yaptığı “Bir Avuç Cennet” filmi perdede olacak.

Devamını Oku

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Adana’da

Türkiye’yi dolaşan İşçi Filmleri Festivali’nin yeni durağı Adana oldu. 9.’su gerçekleşen İşçi Filmleri Festivali’ne Mert Fırat ve Volkan Yosunlu da katıldı Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılan 9. İşçi Filmleri Festivali açılışına DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy katılarak birer konuşma yaptılar.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Adana'da ve Kocaeli'nde

Bu yıl 2 Mayıs tarihinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da aynı anda başlayan emeğin festivali daha sonra geçen yıllarda olduğu gibi kent kent süren ve bütün bir yıla yayılan uzun bir yolculuğa başladı. Festivalin bir yıllık, bu uzun Anadolu yolculuğunda şimdiki durağı ise Adana ve Kocaeli. 100’ün üzerinde gazeteci, 600’ün üzerinde üniversite örgencisi tutukluyken; emekten yana söz söyleyenlere yıllarca hapis cezaları verilirken;

Devamını Oku

Adana’da Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başladı!

V.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Adana’da coşkulu bir törenle başladı. 23 Aralık günü saat 18.00’de Atatürk Parkı 75. Yıl Sanat Galerisi önünde toplanan festival gönüllüleri, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’na kadar meşaleli bir festival yürüyüşü gerçekleştirdi

Devamını Oku

Adana’da Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

V. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin duyurusu Adana’da coşkulu bir yürüyüşle yapıldı. Adana Festival Yürüyüşü Videosunu Sendika.TV den izlemek için burayı tıklayın 22 Aralık 2010 günü saat 12.30’da Cemalpaşa PTT önünde toplanan festival gönüllüleri Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’na kadar yürüyerek tüm Adana halkını festivale çağırdı.

Devamını Oku

Adana 2009

“Biz Başka Dünya İsteriz” temasıyla 25 Ülkeden 50 filmin gösterime girdiği festival Adana’da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda 24 Aralıkta 600 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Devamını Oku

Adana 2006

Bir hafta boyunca Adana’da emekçilerin ve işçilerin bütün dünya halklarının yaşam ve direnişini görsel olarak izleme fırsatı bulabileceği İşçi Filmleri Festivali açılış kokteyli katılımcı konuklar ve düzenleme komitesi konuşmalarının ardından Meksikada’ki eğitim emekçilerinin mücadelelerini anlatan Kum Taneleri isimli film gösterimi yapıldı.

Devamını Oku

Adana 2007

I. Uluslararası işçi filmleri festivali Adana programı bu gün Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesinde yapılan bir açılış kokteyli ile start aldı. Bir hafta boyunca emekçilerin seyrine sunulacak olan filmlerin yer aldığı festivalin açılış kokteyline gösterilen ilgi oldukça yoğundu.

Devamını Oku

Adana

“Biz Başka Dünya İsteriz” temasıyla 25 Ülkeden 50 filmin gösterime girdiği festival Adana’da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda 24 Aralıkta 600 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Kentin emek ve demokrasi güçlerinin kurumsal katılımlarının yoğun olduğu geceye TTB Merkez Konsey Yöneticisi Ali Çerkezoğlu, SES Genel Merkez Yöneticisi Köksal Aydın,Halkevleri Genel Merkez Yöneticisi Samut Karabulut ve Kültür Sanat Sen Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Polat konuk olarak davetliydi.

Devamını Oku