11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya Programı Açıklandı

Hatay’da festival 16 Aralık gecesi saat 18.30 Hatay Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak. Gecenin açılış filminin yönetmenliği ve senaryosu Emine Emel Balcı’nın yaptığı”Nefesim Kesilene Kadar”. Hatay’da festivali DİSK/Genel-İş Hatay Şb., KESK/SES HatayŞb., KESK/BES Hatay Tem., KESK/TARIM ORKAM SEN Tem., HAMOK, Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKİEV), Hatay Halkevi, Sendika.Org düzenliyor. Defne Belediyesi ise düzenleyici kurum.

Devamını Oku

8.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya’da perdelerini açıyor

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya’da perdelerini açıyor. Festival, 6 Aralık Cuma günü Meclis Kültür Merkezinde saat 19.00’da yapılacak açılış gecesiyle Antakya halkıyla buluşacak. Her sene farklı temanın işlendiği festivalde bu yıl ki ana tema “Sınırda Yaşamak”.Festival komitesi haziran eylemleri sırasında yitirdiğimiz demokrasi şehitlerini unutmayarak, bu sene düzenlen festivali “Güneyin üç fidanına” ithaf ediyor.

Devamını Oku

Antakya'da İşçi Filmleri Festivali

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali komitesi 12 Aralık günü Antakya Grand Otel’de bir araya geldi. Demokratik kitle örgütleri, yerel dernekler ve siyasi partilerden oluşan komite, festivalle ilgili bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Devamını Oku

Antakya 2008

3. Uluslararası İşçi Filmleri festivali, 13 Kasım Perşembe günü KESK Genel Başkanı Sami Evren, Halkevleri Genel Başkanı İlknur Birol, TTB MYK üyesi Ali Çerkezoğlu, Sinema ve Tiyatro sanatçısı Mustafa Alabora, Yönetmen Metin Yeğin ve Karadeniz’in çevreci amcası Vatandaş Mustafa’nın katıldığı bir etkinlikle açıldı. festival açılışına 5oo kişi katıldı.

Devamını Oku

Antakya 2007

HALKEVLERİ, HAMOK (Hatay Meslek Odaları Koordinasyonu), KESK/ SES, DİSK/SİNE SEN, KESK/TÜM BEL SEN ve DİSK/ GENEL İŞ’in düzenlediği festivalin açılışında yönetmen Ömer Uğur, oyuncu Tuncel Kurtiz, oyuncu Necmettin Çobanoğlu, yazar-yönetmen Metin Yeğin, Halkevleri genel başkanı Abdullah Aydın, TTB MYK üyesi Ali Çerkezoğlu, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Türkiye Düzenleme Komite üyesi Ekrem Gültekin ve belde başkanları yer aldı.

Devamını Oku

Antakya

4.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antakya ayağı sona erdi. Bu yıl festivalde gösterimlere ve etkinliklere katılımın çok yoğun oldu.

Devamını Oku