İşçi Filmleri Festivali Antalya Gösterimleri Başlıyor

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı 7 Ekim’de perdelerini aralıyor. 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Antalya ayağı perdelerini bu yıl 7 Ekim'de gerçekleşecek galayla aralıyor. Meltem Paşa Çarşısı'nda gerçekleşecek olan galada Kazım Kızıl'ın yönetmenliğini üstlendiği Neredesin Arkadaşım belgeselinin gösteriminin ardından, Yeni Türkü ve Promete sahne alacak. Festival haftası kapsamında Emek Mücadelesi paneli ve kamera kullanım atölyesi de yapılacak.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya Programı Açıklandı

Bu yıl 11.’su düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali , 14 Mayıs Cumartesi Günü Antalya izleyicisiyle buluşacak.

Devamını Oku

9.İşçi Filmleri Festivali 14-18 Kasım tarihlerinde Antalya’da

9.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle 14-18 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalyalı sinemaseverlerle buluşuyor. “Her Yer Festival Her Yer Direniş” teması ile programını oluşturan festivalin ana karakterleri Karagöz ve Şarlo bu yıl yanında iki tanıdık dostla Haziran Direnişi’ne selam veriyor.

Devamını Oku

Antalya'dan İşçi Filmleri Festivali Geçti

Bu sene 8.si düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya’da başladı. 17-22 Aralık tarihleri arasında çok sayıda sendika, demokratik kitle örgütü, kültür-sanat evi ve üniversitede gösterimleri gerçekleştirilecek olan İFF’nin açılışı da coşkulu oldu. AKM Aspendos Salonu’nda yapılan açılışta direniş ruhu hakim oldu.

Devamını Oku

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya’da perdelerini açıyor

Festivalin değişmez illüstrasyonu Karagöz ve Şarlo bu yıl “Sınırda Yaşamak” temasıyla mitolojide tanrılar tarafından cezalandırılan ve bu cezaya direnen ilk insan Sisyphus’a (Sisifos) gönderme yaparak, Ortadoğu’daki savaşın, Ortadoğu’daki önemli en önemli aktörlerden Kürtlerin sürecinin, açlık ve yoksulluğun sınırlarında umudu ve emeği ile ayakta kalmaya çalışanların öykülerini beyaz perdeye taşıyor.

Devamını Oku

Karagöz ve Şarlo Antalya Sokaklarında

Antalya 7. Uluslararası İşçi Filimleri Festivali 18 Aralık’ta yapılacak açılış gecesiyle başlıyor. Festival düzenleme komitesi Antalyalıları festivale davet etmek için bir yürüyüş düzenledi Antalya 7.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 15 Aralık’ta Kapalı Yol’da festival program broşürünün dağıtıldığı bir yürüyüşle tanıtıldı. Karagöz ve Şarlo karakterinin canlandırıldığı, davul çalan bir tellalın duyuru yaptığı yürüyüş halk tarafından ilgi ile izlendi.

Devamını Oku

Antalya'da Festival

VI. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin açılışları peş peşe gerçekleşiyor. Festivalin Antalya ayağı da 'Doğal olarak direniş' temasıyla başladı Halkevleri, DİSK, KESK, TMMOB ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin açılış töreni AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirildi.

Devamını Oku

VI. Uluslararası Antalya İşçi Filmleri Festivali

Disk, Kesk,TMMOB,Halkevleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği VI. Uluslararası Antalya İşçi Filmleri Festivali 24.12.2011 - 26.12.2011 arasında AKM / Atatürk ASMEK / Mimarlar Odası'nda ayrıca Alanya, Manavgat ve Isparta'da da gerçekşleştirilecektir.

Devamını Oku

Antalya İşçi Filmleri Festivali Son Erdi !

Bu yıl Antalya’da ikincisi düzenlenen İşçi Filmleri Festivali sona erdi. DİSK, KESK, TUDER, Antalya Halkevi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen festival, bu yıl Antalya’nın Finike, Alanya, Kaş, Manavgat, Gazipaşa ve Serik ilçelerini dolaştı.43 filmin gösterildiği festival yaklaşık 1500 kişiye ulaştı

Devamını Oku

Antalya İşçi Filmleri Festivali 17 Aralık 2010'da Başlıyor

DİSK, KESK, Antalya Halkevi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte organize ettiği İşçi Filmleri Festivalinin Antalya yolculuğu17 Aralık 2010'da başlıyor.

Devamını Oku

Antalya

Antalya İşçi Filmleri Festivali 12-17 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenecektir. 12 Aralık gecesi galada ''100 bin Kişiler '' belgeseli gösterilecektir.

Devamını Oku