2018 Bursa Gösterim Programı

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bursa Gösterim programı aşağıda sunulmuştur.

Devamını Oku

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bursa Programı Açıklandı

Emeğin öyküsünü onlarca kentte, binlerce seyirciyle buluşturan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yılki teması 'Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri' ile 11. yılında Bursa'da da perdelerini açıyor. 24-28 Aralık tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek festival kapsamında 13 salonda 40 film ücretsiz olarak, gönüllülerin emeğiyle izleyicisiyle buluşturulacak.

Devamını Oku

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Bursa Programı Açıklandı

Bu yıl 9.'su düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinin açılış gecesi 2o Aralık'ta Konak Kültürevi'nde yapılacak. Gecenin filmi Resist olacak.

Devamını Oku

Bursa'da İFF 1 Kasım 2013'de Başlıyor

1 Kasım Cuma günü Nazım Hikmet Kültürevi’ nde yapılacak açılış gecesi 18.30’ da Açılış Kokteyl’ i ile başlayacak 19:30 ‘ da gerçekleşecek Festival Açılışı ardından sahne, son 1 yıl da Bursa’ da ki direnişlerden gelen işçilerin olacak.Ardından Filmin Yönetmeni Emin Alper’ in sunumuyla ‘’ Tepenin Ardı ‘’ filmi izleyicisiyle buluşacak. Filmin ardından direnişin içinden, İzmir’ den gelen PRAKSİS müziğiyle,çoskusuyla bizimle olacak.Festival açılış gecesinin sona ermesiyle 8 günlük Bursa yolculuğuna çıkacak.

Devamını Oku

Bursa'da VII. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali programı

Bursa'da Festival programını Facebook'tan takip edebilirsiniz.

Devamını Oku

Ve emeğin festivali Bursa’da da başlıyor: Şimdi 'özgürlük' vakti

2006’da yola koyulan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 6 yıl boyunca olduğu gibi bu yıl da emeği, emekten yana söz söyleyen öyküleri ve direnişleri beyazperdeye taşıyor. Emeğin beyazperdedeki yansıması Anadolu'nun dört bir yanını dolaşmakla kalmıyor, dünyanın pek çok ülkesindeki benzer öyküleri Türkiye Halklarıyla buluşturuyor.

Devamını Oku

Bursa'da VII. Uluslararası İşçi Fİlmleri Festivali

Bursa VII.ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ, 2 Kasım 2012 tarihinde Nazım Hikmet Kültürevi' nde gerçekleştirilecek Açılış Programıyla başlayacak.Açılış Kokteyli' nin ardından Bursa Uluslarası İşçi Filmleri Festivali'inin üretimi olan sinevizyon gösteriminin ardından müziğiyle DÜŞBAZ bizlerle olacak.Konserin ardından filmin yönetmeni Orçun Benli'nin katılımıyla ' Bu Son Olsun 'filmini izleyeceğiz. Festival 9 Kasım akşamı yine Nazım Hikmet Kültürevi'nde Filmin Yönetmeni Özcan Alper'in izleyenleriyle buluştuğu,sorularımızı yanıtladığı bir söyleşiyle ' Gelecek Uzun Sürer ' filmini izledikten sonra Festival'in kapanışını gerçekleştirmiş olacağız.

Devamını Oku

Bursa'da Festival 23 Eylül'de Başlıyor!

Festival 23 Eylül Cuma günü saat 18.30’da Mahfel önünden başlayacak yürüyüşle start alacak. Direnişteki işçilerin, çevre hakkı mücadelesi verenlerin ve sinema emekçilerinin,festival takipçilerinin ve festival emekçilerinin katılacağı yürüyüş açılışın yapılacağı Kent Müzesi’nde son bulacak. Açılış Proğramı19.00’da başlayacak.

Devamını Oku

Bursa Festival Programı Kesinleşti

Bursa'da 15-22 Haziran 2010 tarihlerinde İşçi Filmleri Festivali gerçekleşiyor! Bursa Düzenleyicileri: Nilüfer belediyesi Nilüfer kent konseyi Disk birleşik metal iş Disk dev sağlık iş Türkiş petrol iş Kesk bursa şubeler platformu Tmmob mmo bursa şubesi Bursa tabip odası Çağdaş Hukukçular Derneği Çağdaş Gazeteciler Derneği Halkevleri

Devamını Oku

Bursa 2009

4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Anadolu turuna Bursa’yla devam ediyor.14-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Festival, Bursa Halkevleri, Nilüfer Belediyesi, Bursa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, KESK Bursa Şubeler Platformu, Bursa Tabip Odası, Çağdaş Hukukçular Derneği, 78’liler Gişirimi ve Doğa-Der tarafından düzenleniyor.

Devamını Oku

Bursa 2006

18 Kasım 2006'da festival açılış töreni kapsamında bir panel yapıldıNilüfer Belediyesi Konak Kültür Merkezi'nde saat 16:00 gerçekleşecek "Küreselleşme ve Yoksulluk" paneline aşağıdaki konuşmacılar katılmıştır

Devamını Oku

Bursa 2007

Bursa'da Halkevleri, "sendika.org", DİSK'e bağlı Sine-Sen,Genel-İş Nilüfer Belediyesi, KESK, Türk-İş-Tez-Koop-İş ve Petrol-İş sendikalarıyla, ÇGD, ÇHD, 78'liler Derneği ve İnSanat Sinema Derneği iş birliğiyle düzenlenen II. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali gerçekleşti.

Devamını Oku

Bursa

Bursa'da 15-16 Haziran 2010 tarihleri arasında 5. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Gerçekleşecektir. Bursa Programı ve diğer ayrıntılara 2010 yılı Mayıs ayından itibaren bu sayfalardan erişebileceksiniz.

Devamını Oku