11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir Programı Açıklandı

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 11. Yılına “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” temasıyla başladı. 1 Mayıs’ta başlayan festival değişik il ve ilçelerde programına devam ediyor. Festivalimizin Eskişehir programı 19 Kasım’da Tepebeşı Temizlik İşçileri Eko-Şov Ritm Grubunun gösterisi ile saat 17.00’de başlayacak. Gösterinin ardından saat 18.00’de Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Terane Film Müzikleri Orkestrası sahne alacak. Açılış filmi ise yönetmenliğini Emine Emel Balcı’nın yaptığı “Nefesim Kesilene Kadar”. Festival 23 Kasım’a kadar devam edecek.

Devamını Oku

10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir Programı Açıklandı

10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 19-24 Aralık'ta Eskişehir'de!

Devamını Oku

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir Programı Açıklandı

Her Yer Festival Her Yer Direniş 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir’de İCF İşçisinin Direnişi’ni Selamlıyor 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir’de 12-18 Aralık tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor!

Devamını Oku

Eskişehir’de İşçi Filmleri Festivali 8. kez gerçekleşti

7 Aralık Cumartesi günü Sanatçı Cezmi baskının da katılımıyla festival gönüllüleri Kanatlı AVM önünde buluştu. Tepebaşı Temizlik İşçilerinin ritim şov ekibinin gösterisinin ardından buradan başlayan bir yürüyüşle açılış etkiliğinin yapılacağı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ne geçildi. Festivale dair konuşmalarla başlayan etkinlik festivale uzun yıllar emeği geçenlere verilen plaketlerle devam etti. Direniş şarkılarıyla sahne alan Praksis’in ardından açılış filmi olan Direnen Sevgi gösterildi ve yönetmenleriyle söyleşi yapıldı.

Devamını Oku

Eskişehir İşçi Filmleri Festivali 7 Aralık'ta start alıyor

Eskişehir'de festival 7 Aralık 2013 tarihinde başlıyor. Şehrin her yerinde festival göze çarpıyor. Afişler ve pankartlar şehri donatmış durumda. Eskişehir halkı festivali saat 16:00'da Tepebaşı Belediyesi'nin Eko-Şov adlı ritim grubu ile bir araya gelecek. Temizlik işçilerinin oluşturduğu grup konser verecek. Saatler 16:30 olduğunda festival yürüyüşü başlayacak. Festivalin gelenekselleşmiş bir etkinliği olan "Nohut-Pilav-Ayran" dağıtımı yapılacak. Saat 18:00'da açılış etkinliği yapılacak. Açılışa bu sene Cezmi Baskın, Salih Kalyon, Kadir Özdal ve Antakya'da Gezi Direnişi'ni anlatan "Direnen Sevgi" adlı belgeselin yönetmeni ve görüntü yönetmeni katılacaklar. Ayrıca Praksis grubu'da açılışta yer alacak.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Trabzon, Samsun, Eskişehir ve Kıbrıs’ta

Bu yıl ‘Sınırda yaşamak’ temasıyla 1 Mayıs’ta İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’daki eşzamanlı açılışlarla yolculuğuna başlayan 8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Anadolu illerini dolaşmaya devam ediyor. Festival, son durağında ise Kıbrıslılarla buluşacak.

Devamını Oku

Eskişehir 7.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 21 Aralık'ta festival yürüyüşü ve açılış gecesiyle başladı

Bu yıl 7'incisi düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 21 Aralık'da Zübeyde Hanım Kültür Merkezindeki açılış gecesiyle başladı. Sunuculuğunu oyuncu Emre Canpolat'ın yaptığı gece gelenekselleşen festival yürüyüşü ile başladı. Kanatlı AVM önünde bir araya gelen yaklaşık 300 festival izleyicisi ve gönüllüleri buradan açılış salonuna kadar kostümlerle ve müzikle renkli bir yürüyüş yaptı.

Devamını Oku

Eskişehir'de İşçi Filmleri Festivali 21 Aralıkta

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir’de başlıyor. Festival, 21 Aralık’ta saat 16.30’da Kanatlı A.V.M. önünden başlayacak festival yürüyüşüyle Eskişehir halkıyla buluşacak. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Emre Canpolat’ın sunumuyla yapılacak açılış gecesinde “Bu Son Olsun” filminin gösterimi ve sonrasında yönetmen Orçun Benli ve oyuncu Deniz Uğur ile film hakkında bir söyleşi gerçekleştirilecek. Bu yıl belgesel ve kurmaca, yerli ve yabancı 50 filmin gösterileceği festivalde Ortadoğu, devlet tiyatro ilişkisi ve çalışma hayatının dönüşümü üzerine paneller de gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

6. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir’de renkli bir yürüyüşle başladı

Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Eskişehir ayağı dün (17 Aralık) Kanatlı AVM önünde bir araya gelinmesiyle başladı. 16.00'da başlayan etkinliklerde ilk olarak Tepebaşı Belediyesi Anneler Halkoyunla Topluluğu bir gösteri yaptı.

Devamını Oku

Eskişehir'de Görkemli açılış

V. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir ayağı, dün (11 Aralık) kitlesel bir açılışla başladı Kanatlı AVM önünde saat 16.00’da başlayan açılış etkinlikleri, Tepebaşı Belediyesi Anneler Halkoyunları Topluluğu’nun gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından yüzlerce kişi, festival yürüyüşüne katıldı.

Devamını Oku

Eskişehir'de Festival 11 Aralık 2010 da başlıyor

V. ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ AÇILIŞ PROGRAMI 11 ARALIK CUMARTESİ 16.00:Kanatlı AVM Önü 20.00:Açılış Filmi

Devamını Oku

Eskişehir 2006

Halkevleri, ÇGD(Çağdaş Gazeteciler Derneği), EBTO(Eskişehir Bilecik Tabip Odası), DİSK(Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu), KESK(Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) ve KRİSTAL-İŞ’in düzenlediği Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışı, 16 Aralık saat 18:30 da Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Devamını Oku

Eskişehir 2007

2. Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinin Eskişehir ayağı 1–7 Aralık tarihlerinde Eskişehir'de gerçekleştirildi. 2. Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinin Düzenleme Komitesi: Çağdaş Gazeteciler Derneği, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Eskişehir Tabip Odası, Halkevleri Derneği, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu, Kristal-İş Sendikası, Harb-İş Sendikası ve Tez-Koop-İş Sendikasından oluşmuştu.

Devamını Oku

Eskişehir

Eskişehir'de İşçi Filmleri Festivali 19-26 Aralık 2009 tarihleri arasında başlıyor. Taşbaşı Kültür Merkezi,Anadolu Üniversitesi Kırmızı Salon ve Gültepe Halkevi'nde yapılacak olan gösterimlerde toplam 50 film gösterilecek.

Devamını Oku

Eskişehir Festivali Başlıyor

“Biz Başka Dünya İsteriz” diyerek yola çıkan 4.Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinin 19 Aralıktaki durağı Eskişehir olacak. Her yıl işçilerin hayatlarını, güvencesiz çalışma koşullarını sinema diliyle beyazperdeye aktaran festival; işçilerin, yoksulların, öğrencilerin, işsizlerin, ezilen kadınların sesi olaya devam ediyor.

Devamını Oku

Eskişehir'de Bir Festival Rüzgarı

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali önümüzdeki yıl, Eskişehir halkıyla tekrar buluşmak üzere 26 Aralık Cumartesi günü perdelerini kapattı. Festival, işçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, kadınların, çocukların gözüyle bizlere “Biz Başka Dünya İsteriz” dedi.

Devamını Oku