11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Mersin Programı Açıklandı

Mersin’de festival 23 Aralık Cuma saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda başlayacak. Açılış filmi yönetmenliğini Melek Özman’ın yaptığı “İsyan-ı Nisvan” filmi ile başlayacak. Gecede yönetmen Melek Özman’ın yanısıra, Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan ve Halkevleri Kadın Sekretaryası’undan Pelin İktueren’in katılacağı bir söyleşi gerçekleşecek. Gösterimler Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu ve Mezitli Belediyesi Emekli Evi’nde olacak. Mersin’de festivali Mersin Yenişehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, KESK Mersin Şubeleri, DİSK Mersin Şubeleri, Cam Keramik-İş Mersin Şubesi, Mersin Tabip Odası, Mersin Halkevi, MEÜ Öğrenci Kolektifi düzenliyor.

Devamını Oku

10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Mersin Programı Açıklandı

10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 25-28 Aralık 2015' de Mersin'de başlıyor!

Devamını Oku

İFF Mersin'de Başladı

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 29 Kasım saat 19.00′da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda başladı. Festival, Gezi direnişinde hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Ardından festival komitesi adına Yılmaz Bozkurt konuşma yaparak AKP’nin topyekün saldırılarına karşı hep birlikte, yan yana daha fazla biraraya gelinen günlerde AKP sokakta nasıl geriletildiyse sandıkta da aynı şekilde geriletilmesi için mücadele edilmesinin gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

Mersin'de İşçi Filmleri Festivali

Halkevleri, Mersin 68’liler Derneği, Mersin Tabip Odası, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası, Kültür Sanat Sen, Birleşik Metal İş Sendikası’nın düzenlediği VI. Uluslararası Mersin İşçi Filmleri Festivali 24.12.2011 - 26.12.2011 arasında Mersin Büyükşehjr Belediyesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku

Mersin'de Festival Yürüyüşü ve Coşkulu açılış

Mersin’de düzenlenecek olan 5. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, yürüyüşle kent’e duyuruldu. Düzenleme komitesi TTB Halkevi,Birleşik Metal iş, Ses, Jeoloji Mühendisleri Odası, Mersin sinema derneği, Öğrenci Kolektifleri ve Akdeniz belediyesi'ndne oluşmaktadır.

Devamını Oku

Mersin 2006

Halkevleri, Mersin Tabip Odası, Kristal-İş, Dev Sağlık-İş ve Kültür Sanat-Sen'in organize ettiği Mersin İşçi Filmleri Festivali 6 Kasım günü Mersin Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen bir gece ile başladı.

Devamını Oku

Mersin 2007

Saat 19:00 da başlayan açılış kokteyline katılım yoğundu. Festival 2007 1 Mayıs Taksim adlı Halkevleri Film Atölyesinin hazırladığı kısa film gösterimi ile başladı. Açılış konuşması ardından Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan anısına slâyt gösterisi ve 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Mersin

Mersin’de; Halkevleri, Mersin Tabip Odası, SES, Birleşik Metal İş, Dev Sağlık İş, Mersin Sinema Derneği, Öğrenci Kolektifleri ve Akdeniz Belediyesi tarafından düzenlenen Festival’in açılışı 24 Aralık Saat 19:00 da Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Açılış Öğrenci Kolektifleri Müzik Atölyesi’nin sunduğu müzik dinletisiyle başladı.

Devamını Oku