9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Samsun Programı Açıklandı

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Samsunda 19-21 Aralık tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor!

Devamını Oku

İFF perdelerini Samsun’da açtı

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Samsun’da Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde yapılan açılış etkinliğiyle başladı. 29 Kasım 18:00′da kokteyl ile başlayan program 18.30′da açılış konuşmalarıyla devam etti. Düzenleme Komitesi adına konuşan Tümer Doğan, “Bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Hollywood sinemasına ve sinema endüstrisine alternatif bir sinema ve sanat anlayışını gerçekleştirmeyi hedefliyor. Burada yer alan filmlerde sınıfsal çelişki, emeğin sömürüsü, iktidar baskısı, cinsiyetçi, etnik ve dinsel ayrımcılık, mevcut ekonomik ve siyasal sistem ve bu sistemin hayatlarımıza yansımaları ve tüm bunlara karşı yürütülen mücadeleler yer alır. Yani burada, hayatımızın gözlerden uzak tutulmaya çalışılan somut gerçeklikleri yer alır. Gösterilmeyeni görünür kılar bu festival” dedi.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Trabzon, Samsun, Eskişehir ve Kıbrıs’ta

Bu yıl ‘Sınırda yaşamak’ temasıyla 1 Mayıs’ta İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’daki eşzamanlı açılışlarla yolculuğuna başlayan 8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Anadolu illerini dolaşmaya devam ediyor. Festival, son durağında ise Kıbrıslılarla buluşacak.

Devamını Oku

İFF Samsun'da idi

7.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Samsun’da coşkuyla başladı. 28-30 Aralık tarihlerinde Samsun’da seyircisiyle buluşacak olan İşçi Filmleri Festivali Halkevi önünden başlayıp Öğretmenevi önünde son bulan coşkulu bir festival yürüyüşle başladı. Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarla Samsun halkı açılış etkinliğine davet edildi. İlginin yoğun olduğu festivalde festivalin sunuculuğunu yapan Senem Paça sözlerine festivale katılan herkesi selamladıktan sonra neden işçi filmleri festivali yaptıklarına ve işçi filmleri festivalinin önemine dair bir konuşma yaptı.

Devamını Oku

Samsun 2009

İşçi Filmleri Festivali Samsun’da, 16 Haziran Salı akşamı saat 19.00’da “Gazi Sahnesinde” yapılan açılış gecesiyle başladı. 200 kişinin katılımıyla başlayan açılış gecesi, Samsun’da festivali düzenleyenler adına

Devamını Oku

Festival Samsun'da

4.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Samsun programı, 16-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen gösterimlerle tamamlandı. Festival’in açılış ve kapanış etkinlikleri Samsun halkından yoğun ilgi gördü.

Devamını Oku

Samsun

Samsun'da 15-16 Haziran 2010 tarihleri arasında 5. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Gerçekleşecektir. Samsun Programı ve diğer ayrıntılara 2010 yılı Mayıs ayından itibaren bu sayfalardan erişebileceksiniz.

Devamını Oku