Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali Heyecanı

V. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 5-14 Kasım tarihleri arasında Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu?nda perdelerini açmaya hazırlanıyor ?Özgürlük emek ister? sloganı ve enternasyonal dayanışma ruhuyla örgütlenen festival, 5 Kasım akşamı saat 20.00?da Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu?ndaki müzik dinletisi ve kokteylle başlayacak.

Devamını Oku

Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali:Sınırları Birlikte Aşalım

2007 yılından beri devam eden Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 6. kez perdelerini açmaya hazırlanıyor. 17 örgütün birlikte organize ettiği ve 3 yapının da destek verdiği festival, 9-19 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Tüm gösterimler 20.00’da başlayacak. Festivalde yapılacak gösterimlere Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu ev sahipliği yapacak. Son film olan “Yağmuru Bile” için ise Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği lokalinde özel bir gösterim tertip edilecek.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Trabzon, Samsun, Eskişehir ve Kıbrıs’ta

Bu yıl ‘Sınırda yaşamak’ temasıyla 1 Mayıs’ta İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’daki eşzamanlı açılışlarla yolculuğuna başlayan 8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Anadolu illerini dolaşmaya devam ediyor. Festival, son durağında ise Kıbrıslılarla buluşacak.

Devamını Oku

Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali Heyecanı

V. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 5-14 Kasım tarihleri arasında Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’nda perdelerini açmaya hazırlanıyor “Özgürlük emek ister” sloganı ve enternasyonal dayanışma ruhuyla örgütlenen festival, 5 Kasım akşamı saat 20.00’da Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’ndaki müzik dinletisi ve kokteylle başlayacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Başlıyor !

“Anlatılan Senin Hikayendir” sloganıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali 17-26 Ekim tarihleri arasında Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılıyor. Yönetmenliğini ve kurgusunu Kıbrıslı Türklerin yaptığı “Sudaki Suretler” filmi için, Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği lokalinde, tek günlük özel bir gösterim de gerçekleştirilecektir. Temel amacı dünya emekçilerinin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmak olan festival, her yıl Japonya'da, Kore'de ve Latin Amerika'da farklı bir ülkenin ev sahipliğinde organize edilmektedir. Kıbrıs’ta ilk olarak 2007 yılında Lefkoşa ve Mağusa’da düzenlenen festival, bu yıl Lefkoşa’da emekçinin ve emeğin sesini, dünya halk hareketlerini, sömürülen işçilerin mücadelesini beyaz perdeye taşıma niyetindedir.

Devamını Oku

Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali 4-13 Ekim 2010 tarihlerinde

Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nin 3.’sü 4-13 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Çeşitli sendikaların ve demokratik kitle örgütlerinin organizatörlüğünü üstlendiği festival, 4 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan kokteyl etkinliği ile Gönyeli Belediye binasında başlayacak. Festivalin ilk günü; Gommalar Müzik Savaşçılarının müzik dinletisi ardından, açılış filmi olarak “Başka Dilde Aşk” gösterilecek. ...Festivalin onur konuğu olarak aramızda bulunacak olan “Başka Dilde Aşk” filminin senaristi ve aynı zamanda baş rol oyuncusu Mert Fırat, gösterimin ardından izleyicilerle kısa bir söyleşi yapacak.

Devamını Oku

Kıbrıs 2007

ABD’de düzenlendiği 1994 yılından bu yana, Japonya, Kore, Arjantin, Bolivya, Uruguay, Şili, Meksika, çeşitli Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kıbrıs’ta ilk kez seyircisi ile buluşuyor.

Devamını Oku

Kıbrıs

Kıbrıs'ta İşçi Filmleri Festivali son 2 yıldır kutlanıyor. 2010 yılı için hazırlıklar sürüyor.Ayrıntılara bu sayfalarda erişilebilir.

Devamını Oku