İşçi Filmleri Festivali Londra’da dördüncü kez perdelerini açıyor: ‘Anlatılan senin hikayendir!’

Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yıl zengin bir programla izleyicilerin karşısına çıkıyor. 15-23 Haziran tarihleri arasında emeğin filmlerini izleyicilerle buluşturacak festival, İngiltere’de yaşayan yerli ve göçmen tüm emekçilere hitap ediyor

Devamını Oku

Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başladı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, dün akşam gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Stoke Newington'daki Albert Hall'de gerçekleştirilen gecenin programı Türkçe ve Kürtçe müzik yapan Grup Venge Dur'un, izleycilerin de parçalara eşlik ettiği coşkulu konseriyle başladı. Konserin ardından açılış konuşmaları, festivalin bu yıl İngiltere'de yaşayan yerli ve göçmen tüm toplumlara hitap edecek şekilde genişleme anlayışına uygun olarak hem Türkçe hem İngilizce yapıldı.

Devamını Oku

İşçi Filmleri Festivali Londra’da üçüncü kez perdelerini açıyor

Gelenekselleşme yolunda hızla ilerleyen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Türkiye’de yedinci kez izleyiciyle buluşurken festivalin İngiltere ayağı ise üçüncü yılına giriyor. Londra 3. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 15-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival bu yıl, hem İngiltere’de hem de tüm Euro bölgesinde kriz bahanesiyle emeğe saldırı için devreye sokulan kesinti planlarına, yükseltilen ırkçılığa ve savaş planlarına karşı direnmeye vurgu yapmak için ‘DİREN-İŞ(Çİ)’ temasıyla gerçekleştiriliyor.

Devamını Oku

Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali gönüllüler toplantısına çağrı!

2006’dan bu yana Türkiye’de düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali her yıl büyüyen yapısıyla geleneksel film festivalleri arasında emek cephesinden yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival 2009’dan bu yana Londra’da da düzenleniyor.

Devamını Oku

Londra'da İşçi Filmleri Festivali 15 Haziran 2011'de başlıyor

Aşağıdaki kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek Londra II. Uluslararasi Isci Filmleri Festivali 15 Haziran 2011'de başlıyor.

Devamını Oku

Londra'da İşçi Filmleri Festivali

Türkiye’den yola çıkan ‘Karagöz ve Şarlo’ ile simgeleşen İşçi Filmleri Festivali’yle bu yıl ilk kez buluşuyoruz Londra’da ve kamerasını emeğe çeviren filmler ile umudu paylaşıyoruz. Neoliberalizm, sanatı da metalaştırmayı hızla sürdürüyor. Bu saldırılara karşı işçi sınıfı,yoksul halklar kısaca tüm ezilenler yeniden ayağa kalkarak karşı koyuyorlar. Bu onurlu kalkışmanın sanata etkisi gittikçe güçleniyor ve bu mücadele sanat aracılığıyla da tüm yoksul ve ezilen dünyaya umut taşıyor. Tam da bu sebeple, 5 yıldan bu yana da Türkiye’de gerçekleştirilen festival, bu alanın en önemli ayaklarından bir tanesi oluyor.

Devamını Oku

2010 Londra

Bu yıl Karagöz ve Şarlo İlk defa Londra'da İşçi filmleri Festivali düzenliyor. 15- 26 Haziran tarihleri arasinda gerçekleştirilecek festivali Turk Egitim Birligi, Gocmen Isciler Kultur Dernegi, TOHUM, Yuz Cicek Acsin Kultur Merkezi, Renk- Art örgütlüyor.

Devamını Oku

Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başladı

3. Londra Uluslararası İşçi Filmleri Festivali dün akşam gerçekleştirilen açılış töreniyle bir haftalık programına başladı

Devamını Oku