ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ İLK KEZ AKHİSAR'A GELİYOR

Türkiye’de bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Akhisar ayağı için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 1–8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilip ardından kent kent Türkiye’yi gezmeye başlayan festivalin bu yılki durakları arasında Akhisar’da var.  Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ilk kez emeğin filmlerini Akhisarlı izleyicilerle buluşturuyor. Festival bu yıl temasıyla doğanın talanına dikkat çekerek toprağı, suyu, havası için direnenlere selam gönderiyor.
Fetsivalin uzun yolculuğundaki duraklara bu yıl ilk defa Akhisar’da ekleniyor.  25 – 28 Eylül tarihleri arasında Akhisar’da Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nda olacak festival 4 gün boyunca Akhisarlı izleyicileri ile buluşacak.

Açılış Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’nde

25 Eylül Pazar günü 19:30’da Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’nde Yönetmen Erkal TÜLEK’in katılımı ile ‘Sudaki Suretler’ filminin gösterimi ve ardından Güneşe Yolculuk Grubu’nun konseri ile festivalin 4 gün sürecek Akhisar ayağı başlayacak. Yine aynı gün Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkez’inde açılacak olan tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ın ‘Ben Tanığım’ isimli fotoğraf sergisi de festival boyunca Akhisarlıların ziyaretine açık olacak.

Tüm gösterimler ücretsiz

Festival kapsamında gösterimler Akhisar’da Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda yapılacak. Yönetmenlerinde katıldığı özel gösterimlerin ve tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ın ‘Ben Tanığım’ adlı fotoğraf sergisinin de olacağı Festival’de tüm gösterimler her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olacak.