9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Adana’da

Türkiye’yi dolaşan İşçi Filmleri Festivali’nin yeni durağı Adana oldu. 9.’su gerçekleşen İşçi Filmleri Festivali’ne Mert Fırat ve Volkan Yosunlu da katıldı.

Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılan 9. İşçi Filmleri Festivali açılışına DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy katılarak birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda AKP hükümetinin gerici ve işçi düşmanı politikaları eleştirildi.  Ortadoğu’da direnen halkların mücadelesi de selamlandı.

Konuşmalardan sonra sanatçılar Mert Fırat ve Volkan Yosunlu sahneye çıkarak katılımcılarla kısa bir sohbet gerçekleştirdiler. Diren Akkapı Müzik Topluluğu şarkılar ve türküleriyle sahnedeki yerini aldı.

Festivalin açılış filmi olarak “Ekmek, Beton ve Güller” gösterildi.

Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği festivalin 3. günü “Eylülün Kadın Yüzleri” filmi yönetmeni A. Ayben Altunç’un katılımı ile özel gösterim olarak sunulacak.

Dört gün boyunca işçi filmleri gösterilecek

Dört gün sürecek olan festival kapsamında 12 film ve belgesel Adanalı sinemaseverlerle buluşacak. Seyhan Kültür Merkezi ve Adana Merkez Halkevi’nde yapılacak gösterimlerde şu filmler yer alacak: İnat Hikayeleri, Gönüllü Eğitmenler, Metropolis, Eylü’ün Kadın Yüzleri, Mısır’da Cinsel Tacizle Mücadele, Pedallar ve Topuklar, Külkedisi Değiliz, Berfo Ana, İngiliz İşçi Sınıfının Durumu, Çünkü Ben Bu Parkı Seviyorum, Benim Çocuğum ve Küf.

adana iff mert fırat10818919_823662244357424_1829629227_noya ersoy oya başganadana iffarzu çerkezoğlu arzu başgan

Sendika.Org