İşçi Filmleri Festivali Antalya Gösterimleri Başlıyor

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı 7 Ekim’de perdelerini aralıyor.

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin Antalya ayağı perdelerini bu yıl 7 Ekim'de gerçekleşecek galayla aralıyor. Meltem Paşa Çarşısı'nda gerçekleşecek olan galada Kazım Kızıl'ın yönetmenliğini üstlendiği Neredesin Arkadaşım belgeselinin gösteriminin ardından, Yeni Türkü ve Promete sahne alacak. Festival haftası kapsamında Emek Mücadelesi paneli ve kamera kullanım atölyesi de yapılacak.

GÖSTERİMLERİN YANI SIRA PANEL VE ATÖLYE

Festival haftası boyunca (7-14 Ekim) yapılacak 44 film gösteriminin yanı sıra 8 Ekim günü Konyaaltı Cemevi'nde gerçekleşecek Emek Mücadelesi paneline DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan konuk olacak. OHAL, KHK'lar ve Diktatörlüğe Karşı Emek Mücadelesi konulu panelin moderatörlüğünü ise Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç Üstlenecek.

Antalya Sinema Derneği'nin desteğiyle Cep Sahne'de gerçekleşecek Blackmagic Ursa Mini 4K Atölyesi'nin yürütücülüğünü Naci Bürtev Yapacak. Blackmagic Ursa kameranın avantajları, dezavantajları ve özelliklerinin anlatılmasının ardından kamera kullanımına dair uygulamalar yapılacak.

İFF-Antalya düzenleme komitesi bu yıl, Muratpaşa Belediyesi, DİSK bölge temsilciliği, KESK şubeler platformu ve Antalya Halkevleri’nden oluşuyor.

İşçi Filmleri Festivali Antalya programına buradan ulaşabilirsiniz,   https://issuu.com/nobydae/docs/__ff_geni__letilmi___program